ایلان ماسک تسلا و توییتر را ترکیب و به شرکت هوش مصنوعی تبدیل می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

طی سال‌های گذشته رفتارهای نامنظم و اغلب متناقضی از ایلان ماسک دیده‌ایم. اکنون والتر ایزاکسون، روزنامه‌نگار و زندگی‌نامه‌نویس تحسین‌شده اعلام کرده اشتباهات آشکار ماسک در توییتر و تسلا در سال‌های اخیر، درواقع اقدامات کوتاه‌مدتی برای طرح اصلی او بود؛ ساخت هوش مصنوعی جدید بسیار قدرتمند.

هوش مصنوعی درحال حاضر مکملی بسیار حیاتی برای محصولات تسلا، اسپیس ایکس، نورالینک و پروژه‌های دیگر ایلان ماسک است. اگرچه این شرکت‌ها عمدتاً از یکدیگر مستقل هستند اما ایزاکسون ادعا می‌کند میلیارد معروف قصد دارد درنهایت همه‌ی شرکت‌هایش را به‌همراه استارتاپ xAI که اخیراً تأسیس شده، با هدف نهایی ایجاد هوش مصنوعی قدرتمند و عمومی با یکدیگر ترکیب کند.

داستان ایزاکسون ادعا می‌کند ترکیب داده‌های متنی به‌دست‌آمده از کاربران توییتر و تصاویر دنیای واقعی که با دوربین‌ سیستم رانندگی خودکار تسلا جمع‌آوری‌ شده‌اند به ماسک این توانایی را می‌دهند تا چت‌بات‌های هوش مصنوعی به‌سبک ChatGPT و ربات‌های فیزیکی بسازد که قادر به حرکت در دنیای واقعی هستند.

ماسک متوجه شده که اخیراً وقت خود را بیش‌از حد صرف افراط و تفریط در توییتر کرده است. او می‌گوید که به آینده‌ای نه‌چندان دور فکر می‌کند که در آن ماشین‌های هوشمند می‌توانند جایگزین انسان‌ها شوند؛ این چیزی است که نویسندگان داستان‌های علمی-تخیلی از آن به عنوان The Singularity یاد می‌کنند.

ماسک در مورد The Singularity می‌گوید که امکان دارد این اتفاق زودتر از آنچه انتظار داشتیم رخ دهد. براساس گزارش‌ گیزمودو، این ترس باعث شد ماسک به تأسیس xAI رو بیاورد. سرمایه‌گذاری جدیدی که میلیارد معروف ادعا می‌کند بر ایمنی هوش مصنوعی تمرکز دارد و برخی استعدادهای برتر مثل مهندس سابق دیپ‌مایند، ایگور بابوشکین را نیز جذب کرده است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

ايتنا – تیک‌تاک پولی هم می‌آید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، مدل اشتراک بدون تبلیغات …