پلی استیشن پورتال؛ تازه‌ترین ماجراجویی سونی در دنیای دستگاه‌های گیمینگ قابل‌حمل

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

به علاوه، استریم بازی‌های PS5 از طریق سرویسی چون پلی استیشن پلاس پرمیوم به روی پورتال ممکن نیست و کاربر محدود به عناوین نصب شده روی خود کنسول است.

تنها راه تجربه‌ی عناوین پلی استیشن به صورت کاملاً قابل حمل و مبتنی بر فضای ابری، استفاده از گوشی هوشمند با برنامه‌ی ریموت پلی و یک کنترلر دوال سنس است.

عمر باتری: نهایی نشده

ظرفیت و عمر باتری دقیق پورتال هنوز مشخص نیست؛‌ اما طبق تخمین‌ خود سونی، پورتال با هربار شارژ باید در حد یک کنترلر دوال سنس شارژدهی داشته باشد؛ یعنی حدود هفت تا نه ساعت.

شارژدهی نهایی این دستگاه به عوامل متعددی از جمله میزان نور صفحه و شدت هپتیک بستگی دارد؛ با این حال، احتمالاً عمر باتری پورتال برای اکثر استفاده‌کنندگان آن کافی خواهد بود. شارژ مجدد دستگاه از طریق یک پورت USB-C صورت می‌گیرد.

سخنان پایانی: جامعه‌ی هدف پورتال کیست؟

با برچسب قیمت ۲۰۰ دلاری‌اش، پورتال هم‌قیمت کنترلر بی‌سیم دوال سنس اج و نینتندو سوییچ لایت است. این شباهت قیمتی، مخصوصاً درباره‌ی لایت، گیمرها را وادار به مقایسه‌ی این دو دستگاه کرده و بسیاری از آ‌ن‌ها با اشاره به قابلیت نصب بازی‌ها به صورت محلی و داشتن بلوتوث، سوییچ لایت را انتخاب بهتری می‌دانند. گروه دیگر بدون توجه به ماهیت اصلی پورتال، آن‌ را در برابر استیم دک قرار می‌دهند؛ باید به یاد داشت که پورتال تنها یک پنجره‌ی قابل حمل برای دسترسی به قابلیت‌های کنسول اصلی سونی است و نه یک دستگاه مستقل مثل ساخته‌ی نینتندو و ولو.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

مدیرعامل مایکروسافت اعتراف کرد: گوگل از بینگ بهتر است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، در‌ادامه‌ی پرونده‌ی دولت آمریکا …