سایت ساز چیست؟ ۸ سایت ساز معروف ایرانی و خارجی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

توجه داشته باشید معایبی که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت در مورد همه سایت سازها صدق نمی‌کنند اما اگر قصد تهیه سرویسی از یکی از شرکت‌های مشغول در این زمینه را دارید، باید حواستان به نکات زیر باشد.

۱. محدودیت‌های مختلف

اگر پس از مدتی استفاده از یک پلتفرم قصد داشته باشید کسب و کار خود را به پلتفرم دیگری انتقال دهید، از آنجا که سازندگان پلتفرم قبلی کدهای HTML، برنامه و اسکریپت‌های خود را برای اجرای وب سایت دارند، مجبورید هر چیزی را که در پلتفرم قبلی داشتید فراموش و از ابتدا شروع کنید.

۲. ویژگی‌های محدود

اگر از سایت سازهای رایگان استفاده می‌کنید احتمالاً تا حد مشخصی مجاز به ساخت صفحات وب خواهید بود اما اگر به صفحات بیشتر یا ویژگی‌های پیشرفته‌تری نیاز داشته باشید، مجبورید سایت سفارشی‌ خود را بسازید. همچنین بعضی از سایت سازهای رایگان برخی از ویژگی‌ها مانند افزونه‌ها، تجزیه و تحلیل، دسترسی به فروشگاه آنلاین یا گواهی‌های SSL را هم محدود می‌کنند.

۳. از نظر فنی کاملاً سفارشی نشده‌اند

سایت سازها دارای قالب‌ها و امکانات از پیش ساخته‌ای هستند که شما تنها محدود به استفاده از آن‌ها هستید و اگر از یکی از آن‌ها خوشتان نیامد، یا مجبورید با آن کنار بیایید یا سراغ سایت‌های سفارشی بروید.

۴. مشکلات مربوط به نام دامنه

از آنجا که استفاده از URL شخصی شما با طرح‌های رایگان و غیررایگان سایت‌ سازها مجاز نیست، آدرسی که در اختیار شما قرار می‌گیرد، از نام کسب‌و‌کار شخصی شما و نشانی اینترنتی خود آن‌ها تشکیل می‌شود که برای شرکت‌های معتبر چندان حرفه‌ای به‌نظر نمی‌رسد.

۵. رتبه‌بندی ضعیف گوگل و سئو

برخی سایت سازها قوانین و نظم خاصی را که گوگل در نشان دادن محتواها دارد، دنبال نمی‌کنند که به دلیل کد زدن نامرتب و پایین بودن رتبه سئو سرویس آن‌ها است؛ بنابراین قبل از اینکه سرویسی را انتخاب کنید، از بالا بودن رتبه سئو آن‌ها در میان سایر سایت سازها مطمئن شوید.

۶. عدم پشتیبانی از خدمات مشتری

برخی سایت سازها هم هستند که تنها روی فروش سرویس خود تمرکز کرده و به مشکلاتی که ممکن است بعدها برای مشتریان به وجود بیاید توجهی ندارند. در این صورت تنها راهی که پیش روی شما قرار می‌گیرد، مطرح کردن مشکلتان در سایر انجمن‌های آنلاین و انتظار پاسخ از آن‌ها خواهد بود.

۷. نامناسب بودن برای مشاغل بزرگ

به طراحی آیتم‌ها روی صفحه وب توجه کنید. اگر حس می‌کنید حتی کوچک‌ترین چیز آن‌طوری که باید باشد نیست، مطمئن باشید که مشتریان شما نیز بیش از یک بار از صفحه شما بازدید نمی‌کنند و چنین نتیجه‌ای برای شرکت‌های روبه‌رشد اصلاً مناسب نیست.

ما سرعت بالا را به عنوان یک ویژگی مثبت در استفاده از سایت سازها معرفی کردیم اما سایت سازی خوب است که علاوه بر سرعت بالا در آماده‌سازی سایت، این سرعت را در استفاده همیشگی و روزمره از آن نیز حفظ کند؛ بنابراین بهتر است که از سرعت پاسخ‌دهی سرورهای پلتفرم مورد نظر نیز مطمئن شوید.

۹. محدودیت برای مشاغل فعال در تجارت الکترونیک

زمانی که به ویژگی‌های پیچیده‌تری در وب‌سایت فروشگاهی خود نیاز دارید، مانند قیمت‌گذاری عمده کالاها، تحویل در محل یا حمل و نقل پیشرفته، ممکن است کم‌و‌بیش با محدودیت‌هایی مواجه شوید.

۱۰. تجربه نامناسب در استفاده روی گوشی

برای نمایش مناسب وب‌سایت روی گوشی، نحوه کدزنی بسیار مهم است. وقتی صحبت از بهینه‌سازی وب‌سایت برای موبایل می‌شود، بسیاری از سایت سازها محدودیت‌هایی دارند و آیتم‌ها را درست نشان نمی‌دهند. از آنجا که این روزها بیشتر افراد از گوشی‌های خود برای مرور وب استفاده می‌کنند، بسیار مهم است که وب‌سایت شما برای نمایش در گوشی نیز کاملاً آماده باشد.

۴ سایت ساز معروف خارجی

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

این گوشی چینی کابوس گلکسی زد فولد ۵ خواهد بود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، اوپو Find N3 نام …