مقایسه آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس با رقبا

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

درمورد ظرفیت باتری مدل‌های پایه‌ی آیفون ۱۵، حرفی به میان نیامده است و در احتمالاً روزهای آتی مشخص خواهد شد؛ بااین‌حال، اپل می‌گوید، باتری لیتیوم یونی آيفون ۱۵ درحالت پخش ویدئو تا ۲۰ ساعت و آیفون ۱۵ پلاس تا ۲۶ ساعت دوام خواهد آورد. این در حالی است که اس ۲۳ و اس ۲۳ پلاس درحالت پخش ویدئو به‌ترتیب ۲۸ و ۳۲ ساعت همراه کاربر خواهند بود و چنانچه ادعای اپل درمورد طول عمر باتری دو آیفون حقیقت داشته باشد، بازهم نماینده‌های سامسونگ در این زمینه موفق‌تر ظاهر می‌شوند.

آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس مشابه همتایان خود، با جدیدترین نسخه‌ی iOS یعنی iOS 16 روانه‌ی بازار خواهند شد و براساس دیگر نسخه‌های آیفون می‌توان حدس زد که احتمالا حداقل تا ۵ سال به‌روزرسانی نرم‌افزاری دریافت خواهند کرد. نماینده‌های سامسونگ نیز به‌همراه آخرین نسخه‌ی اندروید به بازارهای جهانی راه یافتند و برخلاف اپل، سامسونگ به‌روزرسانی ۴ ساله‌ی گوشی‌های خود را به‌وضوح بیان کرده است.

آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس با بهره‌مندی از قابلیت تشخیص تصادف و کمک فوری اضطراری از طریق ماهواره، کاربر را قادر می‌سازند در زمان‌هایی که به اینترنت دسترسی ندارد، بتواند به ارائه‌دهنده کمک‌های جاده‌ای متصل شود. این قابلیت به‌مدت دوسال برای کاربران رایگان خواهد بود و پس از گذشت این زمان، باید برای استفاده از آن هزینه پرداخت کنند.

قیمت گوشی آیفون ۱۵ از ۷۹۹ دلار و قیمت گوشی آیفون ۱۵ پلاس از ۸۹۹ دلار شروع می‌شود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

الماس‌‌های صورتی ۱.۳ میلیارد سال پیش هنگام شکسته شدن یک ابرقاره شکل گرفتند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، یک بررسی جدید …