اولین بنچمارک A17 Pro ادعاهای اپل را تأیید می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

آیفون‌های جدید سرانجام از راه رسیدند و دو گوشی آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس هردو با تراشه‌ی جدید A17 Pro عرضه می‌شوند؛ اولین سیستم-روی-چیپی که با استفاده از فرآیند ۳ نانومتری ساخته شده‌ است. اپل قبلاً تأیید کرده بود این تراشه تا ۲۰ درصد سریع‌تر از A16 Bionic عمل می‌کند و اکنون نتایج به‌دست آمده از گیک‌بنچ ایده‌ی بهتری درمورد سرعت این پردازنده ارائه می‌دهد.

اولین نتایج امتیاز گیک‌بنچ آیفون ۱۵ پرو فاش‌شده است. این معیار برای اندازه‌گیری قدرت عملکرد پردازنده است و به کاربران اجازه می‌دهد توان پردازشی را بین دستگاه‌های مختلف مقایسه کنند.

طبق اعلام اپل، پردازنده‌ گرافیکی و مرکزی A17 Pro به‌ترتیب حدود ۲۰ درصد و ۱۰ درصد سریع‌تر از A16 Bionic است و اکنون اعداد به‌دست آمده از گیک‌بنچ، ادعای غول فناوری اهل کوپرتینو را تأیید می‌کند. A17 Pro جدید در بخش عملکرد تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای به‌ترتیب امتیاز ۲۹۱۴ و ۷۱۹۹ را به‌دست آورده که حدود ۱۳ درصد بیشتر از امتیاز چندهسته‌ای A16 Bionic است.

وقتی A17 Pro را با تراشه‌های قدیمی‌تر مثل A15 Bionic در آیفون ۱۳ مقایسه کنیم، تفاوت بیشتر می‌شود و تراشه‌ی جدید اپل در این سناریو تا ۴۰ درصد سریع‌تر است. A17 Pro همچنین ازنظر عملکرد چندهسته‌ای به تراشه‌ی M1 اپل که در مک و آیپد استفاده شده، نزدیک‌تر است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

الماس‌‌های صورتی ۱.۳ میلیارد سال پیش هنگام شکسته شدن یک ابرقاره شکل گرفتند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، یک بررسی جدید …