اجساد بیگانه قطعاً زمینی هستند؛ انتقاد دانشمندان از نمایش بیگانگان در مکزیک

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

به‌گزارش لایوساینس، اجساد به‌نمایش درآمده در کنگره مکزیک، در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ نیز خبرساز شده بودند. در آن زمان، پژوهشگران اعلام کردند که اجساد ظاهراً بیگانه درواقع اعضای بدن دستکاری‌شده‌ی انسان هستند، اما مائوسان به لایوساینس گفت آزمایش‌های بیشتر نشان داده است که اجساد به انسان تعلق ندارند. او تأکید می‌کند که اجساد را لزوماً فرازمینی نمی‌داند و صرفاً باور دارد که آن‌ها انسان نیستند.

انتقاد شدید دانشمندان

رافائل بوجلیل پارا، مدیر تحقیقات تکمیلی در دانشگاه خودگردان متروپولیتن (UAD) در مکزیکوسیتی می‌گوید: «اجازه دهید به شما بگویم که تمام این داستان مزخرف است. اینکه کنگره‌ی ما به این یوفوشناس خودخوانده تریبون می‌دهد، بازتابی از حال‌وهوای ضدعلمی حاکم بر کشور ما است.»

در برخی از گزارش‌ها آمده که در UAD آزمایش‌هایی روی اجساد انجام شده است؛ اما بوجلیل پارا گفت هیچ آزمایش دی‌ان‌ایی در این دانشگاه انجام نشده است و هرچند آزمایش کربن ۱۴ در سال ۲۰۱۷ انجام شد، یک توافق تجاری از افشای نتایج به‌دست‌آمده جلوگیری می‌کند.

به‌وضوح اگر اجساد متعلق به موجودات فضایی باشد، آن‌گاه تاریخ‌گذاری کربن ۱۴ بی‌فایده خواهد بود. دیوید اندرسون، استادیار انسان‌شناسی می‌گوید: «تاریخ‌گذاری رادیوکربن براساس اتم‌های کربن ۱۴ است که هنگام برخورد تابش خورشید به جو فوقانی زمین ایجاد می‌شوند. برای تعیین قدمت موجودات فرازمینی با این تکنیک، باید بدانیم که میزان تولید کربن ۱۴ در سیاره‌ی خاستگاه آن‌ها چقدر بوده است، نه سیاره‌ی خودمان.»

دانشمندان دیگر نیز ادعاهای مائوسان را محکوم کرده‌اند. اندرو نلسون، مدیر گروه انسان‌شناسی دانشگاه وسترن در انتاریو به لایوساینس گفت: «مایه تأسف است که می‌بینیم ادعاهای مردود مائوسان به اینترنت بازمی‌گردند.» علم کالبدشناسی پوچ‌بودن ادعای منشأ فرازمینی اجساد را اثبات کرده و مطالعات دیگر نشان داده‌اند که برخی از مومیایی‌ها دراصل متعلق به انسان هستند؛ اما عمداً دستکاری شده‌اند تا بیگانه به نظر برسند. به‌عنوان مثال، «پای بیگانه» ممکن است با قطع پای مومیایی انسانی به‌وجود آمده باشد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

الماس‌‌های صورتی ۱.۳ میلیارد سال پیش هنگام شکسته شدن یک ابرقاره شکل گرفتند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، یک بررسی جدید …