چرا فلش به تلوزیون متصل نمی‌شود؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

خرابی برد اصلی

یکی از دلایل نخواندن فلش در تلویزیون، خرابی مین برد است. مین برد، به‌نوعی مغز تلویزیون محسوب می‌شود و قطعات دیگر را تحت کنترل دارد. اگر این قطعه درست کار نکند، مشکلاتی در تلویزیون ایجاد می‌شود که یکی از آن‌ها می‌تواند شناسایی نشدن فلش و هارد اکسترنال باشد.

فکتوری ریست تلویزیون

گاهی‌اوقات می‌توانید با Factory reset و بازگشت به تنظیمات کارخانه مشکل نخواندن فلش در تلویزیون را رفع کنید. فرایند فکتوری ریست در هر برند از تلویزیون ممکن است متفاوت باشد؛ اما به‌طور کلی، باید وارد تنظیمات تلوزیون شوید و به دنبال گزینه‌ی «Factory reset» بگردید.

آپدیت سیستم عامل

گاهی‌اوقات، مشکل شناسایی فلش به‌دلیل به‌روز نبودن سیستم‌عامل تلویزیون ایجاد می‌شود؛ در‌این‌صورت، باید به بخش تنظیمات تلویزیون مراجعه و اقدام به نصب آخرین به‌روزرسانی کنید.

روش درست وصل کردن فلش به تلویزیون

برای اینکه با مشکل نخواندن فلش در تلویزیون مواجه نشوید، بهترین کار این است که این تراشه را به شکل درست به دستگاه وصل کنید. گاهی تنها به این دلیل که روش استاندارد وصل‌کردن فلش به تلویزیون را نمی‌دانید یا نکات آن را رعایت نمی‌کنید، تلویزیون آسیب‌ دیده و فلش را شناسایی نمی‌کند.

به‌طور کلی، فلش را به‌آرامی و بدون هیچ‌گونه فشار به تلویزیون متصل و جدا کنید تا پورت و فلش‌مموری در معرض آسیب‌دیدگی قرار نگیرند. دقت داشته باشید هنگامی که می‌خواهید فلش را به تلویزیون وصل کنید، به هیچ عنوان به یک‌باره تلویزیون را خاموش نکنید. همچنین توصیه می‌شود پس از استفاده، حتماً فلش را از تلویزیون جدا‌ کنید. اگر فلش به‌مدت طولانی داخل پورت تلویزیون بماند، ممکن است مشکلاتی را در این قطعه و یا خود تلویزیون ایجاد کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

الماس‌‌های صورتی ۱.۳ میلیارد سال پیش هنگام شکسته شدن یک ابرقاره شکل گرفتند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، یک بررسی جدید …