دلایل روشن‌ نشدن تلویزیون و روش‌های رفع آن‌ها

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

خرابی cpu مین برد تلویزیون

مین برد تلویزیون از اجزای مختلفی تشکیل شده که مهم‌ترین بخش آن CPU و آی‌سی فلش است. در‌ صورت روشن‌ نشدن تلویزیون با علت خرابی CPU مین برد، باید ابتدا این مشکل توسط تعمیرکار تلویزیون مورد بررسی و عیب‌یابی قرار بگیرد و سپس تعمیرات تلویزیون انجام شود.

تلویزیون روشن نمی‌شود اما چراغ استندبای روشن است

روشن‌ بودن چراغ استندبای هنگام خاموشی تلویزیون، طبیعی است (به‌شرط اینکه تلویزیون به پریز وصل باشد و برق دریافت کند)؛ اما اگر تلویزیون روشن نمی‌شود، تنها موردی که باید بررسی شود ریموت کنترل است.

در این‌ مورد بیشترین احتمال، ایراد ریموت کنترل یا باتری آن است. پیشنهاد می‌کنیم ابتدا باتری کنترل را تعویض کنید. همچنین خود ریموت کنترل می‌تواند خراب شده یا چیزی مانع عبور سیگنال مادون قرمزش شده باشد. برای پی‎‌ بردن به مشکل یادشده، سعی‌ کنید تلویزیون را بدون ریموت و با استفاده از دکمه‌ها و جوی‌استیک روشن و کنترل کنید.

موقعیت دکمه پاور بسته به مدل تلویزیون شما متفاوت است. این دکمه معمولاً در قسمت کناری یا پشت دستگاه قرار‌ دارد. اگر تلویزیون روشن شد یعنی مشکل از کنترل تلویزیون است که یا به تعویض باتری نیاز دارد یا باید تعمیر شود. اگر از این طریق توانستید تلویزیون خود را روشن کنید؛ پس مشکل به ریموت کنترل شما برمی‌گردد.

تلویزیون روشن نمی‌شود و چراغ استندبای خاموش است

بدون استفاده از ریموت، یکی از دکمه‌های تلویزیون را فشار‌ دهید و عملکرد تلویزیون را تست کنید. اگر هنگام کار با کنترل، چیزی روی صفحه ظاهر می‌شود، این تأیید می‌کند که تلویزیون شما روشن است. در‌صورتی‌که علائمی روی صفحه ظاهر نشد، احتمالاً ریموت کنترل مشکل دارد و باید آن را بررسی کنید. به مدت ۳۰ ثانیه تلویزیون را از برق بکشید و آن را به یک پریز برق دیگر که مطمئنید خراب نیست، وصل کنید.

اگر چراغ استندبای روشن شود (چه چشمک نزند و چه چشمک بزند)، تلویزیون شما در حال دریافت برق است و احتمالاً روشن می‌شود. این موضوع نشان می‌دهد که در خروجی اصلی یا محافظ برق، مشکلی وجود دارد.

تلویزیون روشن نمی‌شود و چراغ استندبای چشمک می‌زند

ممکن است محافظ برق فرسوده شده و از‌ بین رفته باشد و ولتاژ لازم برای تلویزیون را تأمین نکند، در‌ نتیجه تلویزیون روشن نمی‌شود و چراغ استند‌بای مرتب چشمک می‌زند. اما اگر از سالم بودن محافظ برق تلویزیون خود مطمئنید، احتمالاً تلویزیون شما مشکل فنی دارد و بهتر است از تکنسین‌های متخصص کمک بگیرید.

به غیر از مواردی که بیان کردیم، موارد تخصصی فراوانی می‌توانند علت روشن‌ نشدن تلویزیون باشند، عواملی مثل برد اصلی، ماژول و قطعات داخلی تلویزیون. همچنین فیوزهای داخلی می‌توانند دچار مشکل شده باشند که تعمیر هرکدام از این موارد نیازمند تخصص و مهارت زیاد در تعمیرات تلویزیون است و باید از نمایندگی‌های مربوط به برند تلویزیونتان کمک بگیرید.

اگر قصد تعویض یا خرید تلوزیون جدیدی را دارید و دنبال محصولاتی مدرن و باکیفیت هستید؛ می‌توانید قیمت تلویزیون را در بخش محصولات عصر اطلاعات مشاهده کنید.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

هواوی با کمک تایوان، شبکه‌ای مخفی از کارخانه‌های تراشه‌سازی احداث می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، هواوی در سایه‌ی تحریم‌های …