بررسی پد ۶ پرو؛ روح شیائومی در کالبد آیپد پرو

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

تبلت‌ها طی سال‌های اخیر راه درازی را آمده‌اند تا به دستگاه‌های قابل اطمینان و محبوبی تبدیل شوند. حالا به جایی رسیده‌ایم که بعضی‌ها ترجیح می‌دهند لپ‌تاپ‌هایشان را کنار بگذارند و تبلت‌ها را جایگزین کنند. احتمالا شما هم با من هم‌عقیده هستید که باوجود محصولاتی مثل سری گلکسی تب اس سامسونگ و البته آیپد پروهای قدرتمند اپل، انقلاب تبلت‌ها در مقابل لپ‌تاپ‌ها چندان هم بیراه و دور از ذهن نیست.

در بازاری که پر از پتانسیل‌های کشف نشده است، شیائومی هم سعی می‌کند از قافله عقب نماند و البته که از کوپرتینویی‌ها به‌عنوان منبع الهام! استفاده می‌کند. خانواده‌ی پد ۶ پرو، تبلت‌های پرچمدار شیائومی هستند و در نگاه اول، شباهت کم سابقه‌شان به آیپد پرو این ایده را در ذهنمان به‌وجود می‌آورد که شاید واقعا شیائومی حقه‌ای برای سورپرایز کردنمان در آستین داشته باشد.

خانواده‌ی ۶ پرو سه فرزند دارد: پد ۶، پد ۶ پرو و پد ۶ مکس ۱۴. در این مقاله، بررسی پد ۶ پرو را خواهید خواند که فرزند میانی خانواده، با نمایشگر ۱۱ اینچی و تراشه‌ی Snapdragon 8+ Gen1 است. از نظر سخت‌افزار، تفاوتی بین مدل پرو و مدل مکس ۱۴ اینچی وجود ندارد؛ اما پد ۶ از تراشه‌ی قدیمی‌تر Snapdragon 870 5G استفاده می‌کند.

شیائومی پد ۶ پرو را می‌توانیم رقیب مستقیم آیپد پروی M1 و M2 و همچنین گلکسی تب S8 سامسونگ به‌حساب بیاوریم؛ البته بد نیست اشاره کنیم که شیائومی پد ۶ پرو از نظر قیمتی دست بالا را نسبت به رقبا دارد و در حالی که آیپد پروی M2 مدل ۱۱ اینچی و گلکسی تب اس ۸ حدود ۴۰ میلیون تومان برایتان آب می‌خورند، قیمت تبلت شیائومی حدود ۲۶ میلیون تومان است؛ اما آیا واقعا به همان اندازه که پول می‌دهیم، آش میل می‌کنیم یا نه. در این مقاله، به دنبال پاسخی برای همین سوال خواهیم بود.

شیائومی پد ۶ پرو مقابل آیپد پرو و گلکسی تب اس

تماشا در یوتیوب

طراحی و کیفیت ساخت شیائومی پد ۶ پرو

پاره‌ای از محصولات شیائومی به شباهت بیش‌ازحدشان به محصولات اپل شهرت دارند. تبلت شیائومی هم در بخش طراحی الهام زیادی از آیپد پرو اپل گرفته است و شاید حتی بیش از نسل قبل، تبلت محبوب کوپرتینویی‌ها را در ذهنمان مجسم می‌کند؛ البته تبلت چینی‌ها یک تفاوت عمده و اصلی با رقیب دارد و آن هم چیزی نیست جز نسبت تصویر کشیده‌تر ۱۶:۱۰. بااین‌حساب، عمده‌ی کاربری پد ۶ پرو به صورت افقی خواهد بود (یعنی دقیقا مثل گلکسی تب‌های سامسونگ) و قرار نیست مثل آیپد پرو فضای عمودی بیشتری را در اختیارمان بگذارد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

هوش مصنوعی تعاملی بر هوش مصنوعی چت جی‌پی‌تی غلبه می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، یکی از بنیانگذاران …