چرا توستر روشن نمی‌شود؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

توستر یکی از لوازم‌های‌ مدرن خانگی است که می‌تواند بسیار کارآمد باشد؛ محصولی که مانند مایکروویو امکان گرم‌ کردن نان، پیتزا و ساندویچ را می‌دهد و با کمک آن، به‌راحتی و در زمانی کوتاه‌تر از مایکروویو قادر به تهیه و گرم کردن مواد غذایی خواهید بود. یکی از کاربرد‌های بسیار مهم توستر، تهیه نان تست برای صبحانه‌ای دلچسب است. شاید پیش بیاید که بخواهید از توستر استفاده کنید ولی توسترتان روشن نشود؛ در این مقاله به بررسی علت‌های روشن‌ نشدن توستر و همچنین نحوه رفع این مشکل خواهیم پرداخت.

روشن‌ نشدن توستر گاهی می‌تواند به‌دلیل مشکلات داخلی و فنی قطعات آن باشد. گاهی این مشکلات به‌دلیل ایراد در جریان برق و یا پریز منزل به‌ وجود می‌آید. در‌صورتی‌که از وصل بودن جریان برق و مشکل نداشتن پریز برق منزل اطمینان حاصل کردید، بهتر است بررسی و تعمیر توستر را به تعمیرکار مجرب بسپارید.

دلایل اصلی روشن‌ نشدن توستر به شرح زیر است:

  • قطعی برق منزل و یا پریدن فیوز
  • وجود مشکل در پریز برق موردنظر
  • وجود اشکالاتی در سیم دو‌شاخه و یا رابط‌ توستر
  • از کار‌افتادن فن توستر
  • معیوب بودن المنت توستر
  • اشکالاتی در اتصالات داخلی توستر
  • خرابی درِ توستر

قطع‌‌ شدن جریان برق منزل و یا وجود مشکل در فیوز

یکی از رایج‌ترین دلایل روشن‌ نشدن توستر می‌تواند قطع بودن برق منزل باشد. در‌ صورت اطمینان از قطع نبودن برق، بهتر است به بررسی فیوز برق بپردازید تا در‌ صورت پریدن فیوز و وجود مشکل داخلی، آن را در اسرع وقت برطرف کنید. اگر فیوز برق مشکلی نداشت، ایراد از برق شهری است و باید تا وصل شدن آن صبر کنید.

وجود مشکل در پریز برق مورد نظر

گاهی ممکن است به‌دلیل وجود مشکل در پریز برق یا سه‌راهی، برق مورد نیاز به توستر نرسد. پس از آنکه از وصل‌ بودن برق منزل خود اطمینان حاصل کردید، اقدام به بررسی پریز کنید. برای بررسی پریز برق می‌توانید از فاز‌متر استفاده کنید. در‌ صورت دسترسی نداشتن به فازمتر، می‌توانید دستگاه برقی دیگری را به برق متصل کنید. اگر دستگاه دیگر نیز روشن نشد، مشکل از پریز برق است و باید به بررسی و حل این مشکل بپردازید.

در‌صورتی‌که برای اتصال دستگاه به برق از سه‌راهی استفاده می‌کنید و توستر روشن نمی‌شود، به بررسی‌ سه‌راهی بپردازید.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

۵ دلیل برای اینکه شما به یک گوشی گران قیمت نیاز ندارید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، شما احتمالا برای خرید …