حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

اپل روند مسدود کردن برنامه های وب در اتحادیه اروپا را تغییر داد – خبر اسفند ۱۴۰۲

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات در اسفند ۱۴۰۲

اپل برنامه های خود را برای محدود کردن دسترسی به برخی از برنامه های وب در اتحادیه اروپا لغو کرده است

چند روز پس از اینکه اتحادیه اروپا اعلام کرد برنامه‌های اپل برای محدود کردن دسترسی به برخی از برنامه‌های وب را که اپ استور آن را دور می‌زنند، بررسی خواهد کرد، این شرکت فناوری اکنون این روند را تغییر داده است. در به روز رسانی صفحه پشتیبانی توسعه دهندگان، همانطور که توسط 9to5Macاپل می‌گوید که «به ارائه قابلیت‌های موجود برنامه‌های وب صفحه اصلی در اتحادیه اروپا» در iOS 17.4 ادامه خواهد داد.

اپل معتقد است که برنامه های صفحه اصلی همچنان باید توسط موتور سافاری خود یعنی WebKit استفاده شوند. برنامه‌هایی که از مرورگرهای شخص ثالث دانلود می‌شوند احتمالاً در صفحه اصلی ظاهر نمی‌شوند و ممکن است توسط موتورهای خود پشتیبانی نشوند. طبق گفته اپل، زمانی که کاربران در اوایل ماه مارس به iOS 17.4 آپدیت کنند، عملکرد باید بازگردد.

اپل ادعا کرد که تصمیم برای محدود کردن دسترسی به برنامه های وب (همچنین به عنوان PWA شناخته می شود) در پاسخ به قانون بازارهای دیجیتال (DMA) بوده است. PWA به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا برنامه‌هایی را توسعه دهند که به‌عنوان صفحات وب قابل دسترسی هستند و به‌عنوان نمادی در صفحه اصلی کاربر تلفن همراه ظاهر می‌شوند. بنابراین، این‌ها را می‌توان بدون دسترسی به فروشگاه‌های برنامه‌های سنتی دانلود کرد، که اپل معتقد است مرورگرهای غیر سافاری می‌توانند خطرات امنیتی و حریم خصوصی غیرقابل قبولی را تحت DMA ایجاد کنند.

اپل در مقابل اتحادیه اروپا

این اولین بار نیست که اپل در مقابل اتحادیه اروپا قرار می گیرد. در گذشته، این شرکت در برابر مقرراتی مانند شارژرهای جهانی و سایر مقررات بازار دیجیتال مقاومت کرده است.

در این مورد، اپل اعلام کرده است که پس از «دریافت درخواست‌هایی» برای ادامه پشتیبانی از این ویژگی، تصمیم خود را تغییر می‌دهد. در حالی که مشخص نیست این درخواست ها از کجا آمده است، اظهارات اپل مبنی بر حذف برنامه های وب با انتقاد توسعه دهندگان و کاربران به طور یکسان مواجه شد. به عنوان مثال، سازمان غیرانتفاعی Open Web Advocacy نامه ای سرگشاده به تیم کوک، مدیر عامل اپل در رابطه با این اقدام نوشت.

تصویر ویژه: Unsplash

ریچل دیویس

روزنامه نگار آزاد

ریچل دیویس شش سال را صرف گزارش در مورد فناوری و سرگرمی کرده است و برای نشریاتی مانند Evening Standard، Huffington Post، Dazed و غیره می نویسد. از موضوعات مهمی مانند جدیدترین حالت‌های بازی گرفته تا راهنمای مصرف‌کننده در مورد آخرین فناوری، او کارشناسی ارشد خود را در روزنامه‌نگاری همگرا به کار می‌گیرد و راه‌هایی را دنبال می‌کند که با علایق مختلف هدایت می‌شوند. او علاوه بر نویسندگی، در ویرایش به عنوان سردبیر بریتانیایی The Mary Sue و همچنین صحبت در مورد اهمیت SEO در روزنامه نگاری در کنفرانس ملی انجمن مطبوعات دانشجویی، تجربه دارد. می‌توانید نمونه کار کامل او را در Muck Rack پیدا کنید یا او را در رسانه‌های اجتماعی دنبال کنید ایکس.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.