سافاری روی آیفون آدرس آی پی کاربر را لو می دهد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

شرکت اپل به تازگی با دردسر جدیدی روبرو شده است که نشان دهنده آن است که این غول آمریکایی اطلاعات آدرس آی پی کاربران سافاری را به یک مرکز معین لو داده است.

به گزارش تک تایمز از رایورز به نقل از وب سایت خبری تحلیلی theinquirer، بر اساس اطلاعات منتشر شده، مشخص شده است که اپل اطلاعات آدرس آی پی بسیاری از کاربران خود را به شرکت چینی Tencent ارائه کرده است که این امر ناراحتی کاربران را به همراه داشته است.

نکته بسیار مهم در این زمینه این است که این شرکت چینی شهرت بسیار بدی در میان کاربران جهانی داشته و به عنوان یک شرکت بسیار نزدیک به دولت چین شناخته شده است، و به همین دلیل نیز اپل ممکن است با فشار رسانه بسیار زیادی روبرو شود.

1572501310 938 1 mid - سافاری روی آیفون آدرس آی پی کاربر را لو می دهد
با این وجود، جامعه هواداران اپل مطابق معمول، بدون هیچ گونه تحقیقی در این باره به حمایت از برند محبوب خود پرداخته و به نوعی فشار را روی اپل کم کردند، که این امر به هیچ عنوان منطقی به نظر نرسیده و نشانگر عدم آگاهی این کاربران از خیانت اپل به اعتمادشان است.

البته اپل با مشکل قانونی روبرو نخواهد شد، زیرا در صفحه قوانین و مقررات کاربری خود به احتمال استفاده از اطلاعاتی مانند آدرس آی پی اشاره کرده است.

ولی با توجه به شرایط عقلانی باید گفت که این اقدام اپل به هیچ عنوان قابل قبول نیست، حتی اگر از نظر قانونی مشکلی نداشته باشد.

جنبه عجیب دیگر این ماجرا این است که اپل یکی از اجزای اصلی جنگ تجاری آمریکا و چین بوده است، ولی این شواهد نشان دهنده آن است که در پس پرده، مراودات اپل با شرکای چینی خودش به قوت برجا مانده است، و کاربران و هوادارن اپل کمترین اهمیت را برای مدیران این شرکت دارند.

 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن