چهارمین خودروساز بزرگ جهان متولد می شود؛ ادغام PSA و FCA

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – PSA و FCA با یکدیگر ادغام می شوند. PSA که کمپانی مادر پژو است، با ادغام با فیات کرایسلر باعث ایجاد چهارمین خودروساز بزرگ جهان می شود.

شرکت های PSA و FCA با یکدیگر ادغام شده و یک شرکت جدید تاسیس می شود. هر یک از این شرکت ها، سهمی 50 درصدی در شرکت جدید خواهند داشت. این دو برند به صورت سالانه 8.7 میلیون خودرو تولید می کنند. این شرکت جدید پس از 4 سال به 80 درصد تولید دست پیدا می کند و باعث صرفه جویی 2.8 میلیارد یورویی در هزینه ها می شود.

بر اساس گزارش مالی سال گذشته میلادی، مجموع درآمد این برندها به ۱۷۰ میلیارد یورو می رسد و سود آن ها بیش از ۱۱ میلیارد یورو است. شرکت جدید که چهارمین خودروساز بزرگ جهان محسوب می شود، در هلند تاسیس شده و سهام آن در بازار بورس نیویورک، میلان و پاریس عرضه می شود.

ادغام PSA و FCA

بر اساس این قرارداد، شرکت جدید دارای ۱۱ عضو هیئت مدیره خواهد بود. ۵ عضو از سوی FCA و 5 عضو از سوی PSA انتخاب می شود و عضو یازدهم، Carlos Tavares است. آقای Tavares به مدت 5 سال سمت مدیر اجرایی را بر عهده خواهد داشت.

واکسول و اپل در سال ۲۰۱۷ توسط PSA خریداری شدند. این برندها متعلق به جنرال موتورز بودند. شرکت جدید ایجاد شده، انقلابی در صنعت خودرو ایجاد خواهد کرد. تمام برندهای حاضر در قرارداد، شاهد بهینه شدن تولید و کاهش هزینه های خود خواهند بود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن