درخواست اپل از دونالد ترامپ برای حذف تعرفه ها

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – از تاریخ 1 سپتامبر روی برخی محصولات اپل تعرفه 15 درصدی اعمال شده است. حال اپل از دونالد ترامپ درخواست کرده این تعرفه ها را لغو کند.

بر اساس گزارشی جدید، اپل از رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ خواستار حذف تعرفه اعمال شده روی محصولات خود مانند اپل واچ شده است. از تاریخ ۱ سپتامبر روی برخی محصولات این برند تعرفه ۱۵ درصدی اعمال می شود (اعمال تعرفه ۱۵ درصدی روی محصولات اپل). این گزارش که از سوی بلومبرگ منتشر شده، به این موضوع اشاره می کند که اپل درخواستی را در روز پنجشنبه آماده کرده که در آن، خواهان لغو تعرفه ۱۵ درصدی از ۱۱ محصول یا قطعه شده است.

در این گزارش به این موضوع اشاره شده که اپل به دنبال حذف تعرفه ۱۵ درصدی محصولات دیگری مانند هوم پاد، اسپیکر بی سیم Beats Pill Plus، ایرپاد و ایربادهای بی سیم بیتس است. از سایر محصولات می توان به قاب باتری هوشمند آیفون، قاب شارژ ایرپاد، PowerBeats، اجزای حافظه مک پرو و باتری برای آیفون و مک بوک اشاره کرد.

تعرفه اپل واچ

در حال حاضر اپل در رابطه با این درخواست خود اظهارنظری نکرده است. در گذشته اپل خواهان لغو تعرفه مک پرو جدید در ماه ژوئیه شده بود، اما ترامپ در شبکه های اجتماعی به این موضوع اشاره کرد که اپل باید آن را در ایالات متحده آمریکا تولید کند. اپل با انجام این کار، مانع از اعمال تعرفه روی این محصول گران قیمت خود شد (اپل مک پرو جدید را در تگزاس تولید می کند). پس از این اقدام، تعرفه ها روی اپل واچ و ایرپاد اعمال شدند.

در حال حاضر این تعرفه ها روی قیمت محصولات اپل تاثیری نداشته اند. در ماه ژوئن اپل اعلام کرد که این تعرفه ها روی عملکرد مالی اپل تاثیر منفی خواهد گذاشت و میزان تاثیر مالی این شرکت روی اقتصاد ایالات متحده آمریکا را کاهش می دهد. باید دید این بار ترامپ چه واکنشی در برابر درخواست اپل از خود نشان می دهد (دونالد ترامپ خواهان بازگشت دکمه هوم به آیفون است).

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن