ایتنا – پلی‌استور پاکسازی می‌شود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، n00058721 b - ايتنا - پلی‌استور پاکسازی می‌شود


به دنبال سواستفاده‌های گسترده از فروشگاه آنلاین پلی استور گوگل به منظور انتشار برنامه‌های آلوده، گوگل قصد دارد برای حل این معضل با شرکت‌های امنیتی همکاری کند.

به گزارش تک تایمز از فارس، گوگل قصد دارد با سه شرکت امنیتی همکاری کند تا از این طریق شناسایی اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های کاربردی آلوده در فروشگاه پلی استور تسهیل شود و از آلوده شدن گوشی ها و تبلت‌های کاربران به انواع بدافزار و ویروس و غیره جلوگیری شود.

گوگل عنوان این ابتکار عمل جدید را اتحاد دفاعی اپلیکیشن‌ها گذاشته و امیدوار است با این کار قبل از حملات گسترده به گوشی‌های اندرویدی با استفاده از بدافزارهای مختلف بتواند آنها را شناسایی کرده و به سرعت حذف کند.

بیش از ۲.۵ میلیارد گوشی و تبلت در سراسر جهان مجهز به سیستم عامل اندروید هستند و لذا این سیستم عامل پرطرفدار به هدفی جذاب برای هکرها و جنایتکاران آنلاین مبدل شده است.

سواستفاده‌ها از پلی استور معمولا در قالب مخفی کردن انواع بدافزارهای مخرب در برنامه‌هایی با ظاهر عادی صورت می‌گیرد و گوگل گاهی تا مدتها نمی‌تواند برنامه‌های آلوده و خطرناک را شناسایی کند و از همین رو در برخی اوقات میلیون‌ها گوشی اندرویدی به برنامه‌های سارق اطلاعات آلوده می‌شوند.

سه شرکت امنیتی که برای اجرای این طرح با گوگل همکاری می‌کنند، ESET، Lookoutو  Zimperium نام دارند و مشخص نیست در آینده بر تعداد آنها افزوده می‌شود یا خیر.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن