نسل بعدی اپل واچ به تاچ آیدی مجهز می شود؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – شرکت اپل احتمالا از اسکنر اثر انگشت Touch ID در نسل بعدی ساعت های هوشمند خود استفاده می کند. سنسور تاچ آیدی زیر نمایشگر اپل واچ قرار می گیرد.

بدون شک ساعت های هوشمند اپل واچ، حرف اول را در جهان می زنند. اما اپل هنوز هم به دنبال راه های مختلف برای بهبود عملکرد این دستگاه است. ظاهرا اپل قصد دارد تا به نسخه های آینده محصولات پوشیدنی خود، اسکنر اثر انگشت Touch ID را اضافه کند. این خبر بر اساس پتنت جدیدی منتشر شده که در این هفته به نام اپل به ثبت رسیده است. این شرکت آمریکایی در گزارش پتنت جدید خود گفته که می توان یک سنسور لمسی، سنسور نیرو، سنسور دما و یا سنسور اثر انگشت را زیر نمایشگر قرار داد.

از آنجا که در حال حاضر از اپل واچ برای خریدهای Apple Pay، باز کردن قفل Mac و غیره استفاده می شود، اسکنر اثر انگشت Touch ID را می توان به عنوان یک سطح امنیتی اضافه در نظر گرفت که هویت واقعی کاربران را مورد تایید قرار می دهد.

اپل واچ تاچ آیدی

مهم ترین ایده در پتنت جدید اپل، جابجایی آنتن های بی سیم به بند ساعت است. به این وسیله، فضای بیشتری برای بخش های دیگر (مثلا باتری بزرگ تر) در زیر نمایشگر به وجود می آید. البته جایگذاری آنتن های سلولی، بلوتوث و بی سیم در بند ساعت، با توجه به ماهیت انعطاف پذیر و همینطور احتمال پارگی و ساییدگی آن، امر بسیار چالش برانگیزی به شمار می آید. در ضمن، انتخاب کاربر برای تعویض بند ساعت نیز محدود می شود.

به هر حال این مفهوم به اندازه ای در ذهن طراحان اپل انجام شدنی و امکان پذیر است که پتنتی را برای آن به ثبت رسانده اند. البته باید گفت که همانند تمام پتنت ها، هیچ تضمینی برای حضور تاچ آیدی در اپل واچ وجود ندارد. هر پتنت در واقع ابتکار و خلاقیت یک برند و برنامه های احتمالی آن برای آینده را نشان می دهد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن