طرح امنیت سایبری گوگل؛ در یک قدمی شکست

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، n00058762 b - طرح امنیت سایبری گوگل؛ در یک قدمی شکست


طرح امنیت سایبری گوگل که قرار بود از طریق جذب کارکنان یک شرکت نوپا اجرایی شود، به علت عدم تمایل آنها به جذب در این شرکت در معرض خطر قرار گرفته است.

کارکنان شرکت نوپای کرونیکل که فعالیت های متنوعی را در حوزه امنیت سایبری انجام می‌دهد علاقه‌ای به جذب شدن در گوگل ندارند و همین مساله پیشبرد برنامه‌های جدید امنیتی گوگل را به طور جدی با خطر مواجه کرده است.

به گزارش تک تایمز از فارس، در حال حاضر کرونیکل به یکی از زیرمجموعه‌های گوگل مبدل شده و دیگر قرار نیست به عنوان یک شرکت مستقل با سیاست‌ها و قراردادهای کاری خاص خود عمل کند، همین مساله اعتراض کارکنان کرونیکل را به دنبال داشته است.

کرونیکل که توسط استفان جیلت تاسیس شده در ژوئن امسال استقلال کاری خود را از دست داد و برای تامین امنیت طرح‌های کلود گوگل به آن پیوست، برخی کارکنان کرونیکل معتقدند که با پیوستن به گوگل به چشم انداز اصلی این شرکت بی اعتنایی شده و برخی نیز می‌گویند این تحول باعث کاهش دستمزدهای آنها می‌شود و لذا از این مساله راضی نیستند.

تعدادی از کارکنان این شرکت قصد دارند به علت عدم شفافیت و نامشخص بودن آینده کرونیکل آن را ترک کنند و از همین رو به نظر می‌رسد گوگل نمی‌تواند با اتکای کرونیکل برنامه‌های خود را در حوزه امنیت سایبری به پیش ببرد، گوگل و کرونیکل در این زمینه موضع گیری رسمی نداشته‌اند.

 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن