گجت های پوشیدنی در سال ۲۰۱۹ چگونه به فروش رفته اند؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

نوین چرم

رسانه تک تایمز – در این مطلب به بررسی میزان فروش گجت های پوشیدنی شرکت های مختلفی از جمله اپل و سامسونگ در سال 2019 می پردازیم. همراه ما باشید.

شرکت Samsung Electronics طی گزارشی در روز چهارشنبه و در میان افزایش میزان تقاضای گجت های پوشیدنی در جهان، به عنوان سومین فروشنده بزرگ گجت های پوشیدنی سامسونگ در سال گذشته شناخته شد.

20200311000193 0 - گجت های پوشیدنی در سال 2019 چگونه به فروش رفته اند؟سامسونگ در سال گذشته ۳۰.۹ میلیون نسخه از گجت های پوشیدنی خود را به فروش رساند. به استناد گزارش هایی که اخیرا منتشر شده اند، این میزان نسبت به میزان فروش سال گذشته این شرکت از ۲ برابر هم بیشتر شده است.

کمپانی اپل در این بازار رتبه نخست خود را با اختصاص دادن سهم ۳۱.۷ درصدی به خود و فروش ۱۰۶.۵ میلیون دستگاه گجت پوشیدنی نسبت به سال گذشته نیز حفظ کرده است. اپل در سال ۲۰۱۸ سهمی ۲۷ درصدی در این بازار داشت و ۴۸ میلیون نسخه گجت پوشیدنی فروخته بود.

شیفر

شرکت چینی شیائومی نیز با فروش ۴۱.۷ میلیون گجت پوشیدنی رتبه بعدی را به خود اختصاص داده است، با این همه سهم این شرکت در بازار جهانی گجت های پوشیدنی از ۱۳.۱ به ۱۲.۴ کاهش پیدا کرده است.

2020 03 11 11 48 10 Shipments of Wearable Devices Reach 118.9 Million Units in the Fourth Quarter an - گجت های پوشیدنی در سال 2019 چگونه به فروش رفته اند؟محققان معتقدند که بازار گجت های پوشیدنی با وجود کمپانی های قدرتمندی مانند اپل و سامسونگ در حال رشد بسیار زیادی است. با این که این کمپانی ها بر سایر تولیدکنندگان فشار زیادی وارد می کنند، با این همه خلاقیت و تنوع این محصولات به ویژه میان برندهای کوچکتر بی پایان است و به نظر می رسد چنین شرایطی در آینده نه چندان دور نیز ادامه پیدا کند.

در سال ۲۰۱۹، تمامی برندها چیزی حدود ۳۳۶.۵ میلیون نسخه گجت پوشیدنی در سراسر جهان به فروش رسانده اند که نسبت به این میزان در سال ۲۰۱۸ (۱۷۸ میلیون نسخه) ۸۹ درصد افزایش یافته است. گزارشات حاکی از آن هستند که دستگاه های موسوم به Hearable (دستگاه هایی که با گوش سر و کار دارند) سهم عمده ای در رشد این صنایع داشته اند.

فروش محصولات Hearable از جمله ایرفون ها و هدفون ها سال گذشته به 170.5 میلیون نسخه رسیده که نسبت به سال 2018 با فروش 48.6 میلیون نسخه، 250.5 درصد افزایش یافته است.

ساعت های هوشمند نیز در سال گذشته ۹۲.۴ میلیون نسخه فروش داشته اند که نسبت به سال ۲۰۱۸ با افزایشی ۲۲.۷ درصدی رو به رو شده است. مچ بندهای هوشمند نیز با فروش ۶۹.۴ میلیون نسخه ای در رتبه سوم این فهرست قرار دارند.

ویدان ربانی 728-90

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع

نوشته های مشابه

بستن