شکست راکت لب در ارسال هفت ماهواره دیگر به مدار

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

شرکت راکت لب بار دیگر از ارسال ۷ ماهواره به مدار بازماند. این شرکت اعلام کرد با به وجود آمدن مشکل در بخش تقویت کننده موشک الکترونیک عملیات ارسال ۷ ماهواره به مدار با شکست روبرو شد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از SAPACE، شرکت راکت لب ۷ ماهواره کوچک را برای قرارگیری در مدار به فضا پرتاب کرد اما ناتوانی در قسمت تقویت کننده دو مرحله ای موشک باعث شد که هیچ کدام از این هفت ماهواره نتوانند در مدار قرار بگیرند.

۷ ماهواره مورد نظر از نوع ماهواره های تصویربرداری بودند که ۵ عدد از آنها مربوط به شرکت پلنت، یک ماهواره مربوط به شرکت کنون الکترونیک (Canon Electronics) و ماهواره دیگر نیز به  اسپیس میژن تعلق داشته است. علت ناتوانی بخش تقویت کننده موشک نیز ایجاد مشکل در بخش سوخت موتور مرحله دوم موشک بوده است که طی آن هر ۷ ماهواره از بین رفتند.

پیتر بک، مدیرعامل شرکت راکت لب بابت شکست در این پروژه در حساب توییتر خود از مردم عذرخواهی کرد. وی همچنین به مردم قول داد مشکل را برطرف کرده و پس از اصلاح آن مجدداً به سکوی پرتاب باز گردد.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید، برای خواندن مطالب بیشتر به تکنا مراجعه کنید. نوشته %%POSTLINK%% اولین بار در %%BLOGLINK%% پدیدار شد.

منبع خبر شکست راکت لب در ارسال هفت ماهواره دیگر به مدار پایگاه خبری تکنا به آدرس تکنا میباشد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع : پایگاه خبری تکنا

نوشته های مشابه

بستن