آیفون ۱۱ پرفروش‌ترین گوشی سال ۲۰۲۰ است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

 آیفون ۱۱ شرکت اپل بهترین فروش را در نیمه اول امسال میلادی در جهان داشته است و دیگر مدل گوشی‌ها نتوانسته‌اند حتی نزدیک آن شوند. منبع این اطلاعات، شرکت تحلیلگر اُمدیا (Omedia) است که به‌تازگی فهرستی از ده گوشی پرفروش نیمه اول سال میلادی را منتشر کرده است.

قیمت آیفون ۱۱ در مقایسه با آیفون ۱۱ پرو مقرون‌به‌صرفه‌تر است. در آیفون ۱۱ از تراشه قدرتمند اپل بایانیک A13 (Bionic) استفاده شده و دوربین اصلی و دوربین فوق عریض آن با سری پرو یکی است. فروش مدل آیفون ۱۱ در شش‌ماه اول سال میلادی به ۳۷٫۷ میلیون دستگاه می‌رسد و موفقیت آیفون XR در سال گذشته را در مقیاسی بزرگ‌تر تکرار می‌کند. در بازه مشابه در سال قبل آیفون XR توانست با فروش ۲۶٫۹ میلیون نسخه‌ای محبوب‌ترین گوشی در جهان لقب بگیرد، پس با این وجود آیفون ۱۱ یک موفقیت بزرگ‌تر به‌حساب می‌آید.

نکته جالب این است که پنج مدل آیفون اپل در فهرست ده گوشی پرفروش شش‌ماه اول سال ۲۰۲۰ قرار دارند. آیفون SE چهارصددلاری با وجود آنکه در اواخر ماه آوریل عرضه شده، توانسته است تا پایان ماه جون ۸٫۷ میلیون واحد فروش را تجربه کند و در رتبه پنجم بایستد. مدل XR سال گذشته نیز همچنان خوب فروش می‌رود و میزان فروشش ۸ میلیون واحد بوده است.

نکته جالب دیگر این است که فروش آیفون ۱۱ پرو مکس که اندازه بزرگ‌تری دارد از فروش آیفون ۱۱ پرو با اندازه کوچک‌تر موفق‌تر بوده است. اپل توانسته است ۷٫۷ میلیون نسخه از آیفون ۱۱ پرو مکس و ۶٫۷ میلیون دستگاه آیفون ۱۱ پرو را بفروشد.

جدای از شرکت میوه، دیگر گوشی‌های موجود در فهرست یادشده بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر بوده‌اند و همگی قیمتشان زیر ۳۰۰ دلار است.سامسونگ گلکسی A51 فروشی ۱۱٫۴ میلیون نسخه ای را تجربه کرده است، عددی که حتی به یک سوم فروش آیفون ۱۱ هم نمی‌رسد.

گوشی‌های ردمی شرکت چینی شیائومی دیگر دستگاه‌ها با عدد فروش بزرگ هستند. ردمی نوت ۸ با ۱۱ میلیون نسخه فروش در رده سوم فهرست پرفروش‌ها قرار می‌گیرد، در حالی که  مدل ردمی نوت ۸ پرو فروشی برابر با ۱۰٫۲ میلیون دستگاه را به ثبت رسانده است.

omdia h1 2020 best selling pho 400x188 - آیفون ۱۱ پرفروش‌ترین گوشی سال ۲۰۲۰ است

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن