آگوست ۲۰۲۰: افزایش سهم ویندوز ۱۰ و گوگل کروم در بازار

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

موسسه آماری Netmarketshare طبق روال هر ماهه خود، آمار و ارقام مربوط به سهم بازار در دو حوزه سیستم عامل‌ها و مرورگرهای اینترنتی را برای ماه آگوست ۲۰۲۰ میلادی منتشر کرده است.

در زمینه سیستم عامل‌، ویندوز ۱۰ موفق شده است تا سهم خود از ۵۹٫۳۷ درصد در ماه گذشته را به ۶۰٫۵۷ درصد در این ماه برساند. سهم ویندوز ۷ نیز همچنان با کاهش ناچیزی همراه است و از ۲۳٫۱۱ درصد به ۲۲٫۲۱ درصد رسیده است. macOS یا سیستم عامل مک نیز با افزایش روبرو بوده و از ۴٫۵۳ درصد به ۵٫۰۳ درصد رسیده است. این در حالی‌ست که سهم سیستم عامل لینوکس از بازار سیستم عامل‌ها، ۱٫۲۹ درصد است.

25 1 august 2020 os marketshare - آگوست ۲۰۲۰: افزایش سهم ویندوز ۱۰ و گوگل کروم در بازار

در حوزه مرورگرهای اینترنتی نیز، گوگل کروم حدود ۷۰ درصد از بازار را در اختیار دارد آن هم در حالیکه سهم مایکروسافت اج (Edge) از ۸٫۰۷ به ۸٫۵۲ درصد رسیده است. از آنجایی که ردموندی‌ها در این چندوقته سرمایه‌گذاری قابل توجهی روی این مرورگر کرده و چندی پیش نیز به‌روزرسانی Cumulative Update آن را عرضه کردند، این افزایش ناچیز کمی ناامیدکننده است. از سوی دیگر، سهم مرورگر موزیلا فایرفاکس نیز از ۷٫۳۶ درصد به ۷٫۱۱ درصد کاهش یافته است.

25 2 august 2020 browser marketshare - آگوست ۲۰۲۰: افزایش سهم ویندوز ۱۰ و گوگل کروم در بازار

آمار و ارقام مربوط به ماه آگوست ۲۰۲۰ کم و بیش با ماه گذشته یکسان است. ویندوز ۱۰ نتوانست روند افزایش قابل توجه خود را در این ماه پیش بگیرد ولی شاهد افزایش جزئی سهم macOS X 10.15 در بازار بودیم.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن