غیرفعال کردن قابلیت اجرای خودکار iTunes در سیستم‌عامل ویندوز ۱۰

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید گوشی آیفون خود یا آیپد خود را با استفاده از کابل به کامپیوتری که روی آن سیستم‌عامل ویندوز 10 نصب شده است متصل کنید و در هر بار متصل کردن گوشی به لپ‌تاپ با مشکل اجرای خودکار iTunes مواجه شده باشید.

دلیل عمده و اصلی اجرای قابلیت باز شدن خودکار iTunes روی سیستم‌عامل ویندوز 10 هنگام اتصال آیفون به کامپیوتر به دلیل اجرا اپلیکیشنی با نام iTunes Helper در پس زمینه سیستم‌عامل ویندوز است. به محض اتصال آیفون به کامپیوتر این اپلیکیشن اتصال گوشی به لپ‌تاپ را شناسایی می‌کند و iTunes را به صورت خودکار اجرا می‌کند. برای غیرفعال کردن این قابلیت مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

ابتدا روی نوار وظیفه یا Taskbar  ویندوز تک تایمز راست کنید و سپس گزینه Task Manager را از منوی باز شده انتخاب کنید.

غیرفعال کردن قابلیت اجرای خودکار iTunes

در قسمت Task Manager روی گزینه More Details که در پایین صفحه قرار دارد تک تایمز کنید.

غیرفعال کردن قابلیت اجرای خودکار iTunes

بعد از اینکه پنجره Task Manager باز شد، روی برگه Startup تک تایمز کنید.

غیرفعال کردن قابلیت اجرای خودکار iTunes

در برگه startup روی گزینه iTunes Helper تک تایمز کنید. سپس روی دکمه Disable که در گوشه سمت راست پایین صفحه قرار دارد تک تایمز کنید. به هیچ عنوان گزینه ITunes Mobile Device Helper را انتخاب نکنید.

غیرفعال کردن قابلیت اجرای خودکار iTunes

بعد از بسته شدن پنجره Task Manager کامپیوتر خود را ری استارت کنید. دفعه بعد که آیفون خود را به لپ‌تاپ متصل کردید اپلیکیشن iTunes به هیچ عنوان نمایش داده نمی‌شود.

اگر نمی‌خواهید عملیات ری استارت لپ‌تاپ برای شما انجام شود ابتدا در برگه Process گزینه iTunes Helper را پیدا کنید و در لیست باز شده روی آن تک تایمز راست کنید و گزینه End Task را انتخاب کنید.

غیرفعال کردن قابلیت اجرای خودکار iTunesبمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن