تقاضای اپیک گیمز از دادگاه کالیفرنیا برای جلوگیری از اقدامات اپل

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

اسنادی منتشر شده است که نشان می‌دهد اپیک گیمز در تلاش است تا دادگاهی در کالیفرنیا را متقاعد کند که تا زمان رسیدگی به پرونده مرتبط با بازی فورتنایت، این بازی در اپ استور قابل دانلود باشد، زیرا در غیر این‌صورت، طبق گفته وکلای این شرکت، اپیک گیمز دچار آسیب جدی خواهد شد.

دعوای این دو شرکت از آنجایی آغاز شد که اپیک گیمز با ایجاد یک درگاه جدید در بازی خود دست اپل از رسیدن سود ۳۰ درصدی هر خرید درون‌برنامه‌ای توسط کاربران را کوتاه کرد. در مقابل، اپل هم این برنامه را در روز ۱۳ آگوست از اپ استور حذف کرد و باعث کاهش سوددهی این بازی شد. ماه گذشته دادگاهی در آمریکا درخواست اپیک گیمز برای راه‌اندازی مجدد بازی فورتنایت در اپ استور را رد کرده بود.

fortnite - تقاضای اپیک گیمز از دادگاه کالیفرنیا برای جلوگیری از اقدامات اپل

درحال حاضر ۱۱۶ میلیون کاربر از طریق iOS به فورتنایت دسترسی دارند که بیشتر از هر پلتفرم دیگری است. اپیک گیمز بیان کرد که با حذف این بازی از اپ استور و مسدود و محدود کردن کاربران توسط اپل، دسترسی به ۱ میلیارد کاربر اپل برای اپیک گیمز سخت‌تر شده و خسارات جبران‌ناپذیری به این شرکت (اپیک گیمز) وارد می‌کند.

از زمانی که چنین اتفاقی افتاد، تعداد بازیکنان روزانه فورتنایت ۶۰ درصد کمتر شده و به اعتبار اپیک گیمز ضربه سختی خورده است و یکی از وکلای شرکت گفته که شاید اپیک گیمز دیگر این بازیکنان را نبیند. اما با این‌حال این شرکت دست از اقدام شکایت خود برنداشته و اپل را یک “انحصارطلب” توصیف کرد.

به‌دلیل اختلافات قانونی این دو شرکت، بازیکنان بازی فورتنایت در پلتفرم iOS به آخرین بروزرسانی بازی دسترسی ندارند و نمی‌توانند بازی کنند. همچنین اپل هم به کاربران اجازه دانلود هیچ برنامه‌ای غیر از اپ استور را نمی‌دهد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن