عرضه‌ی اپل واچ‌های جدید بدون آداپتور شارژر

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

اپل امروز در رویداد خود اعلام کرد که آداپتور شارژر USB را از لوازم درون جعبه‌ی اپل واچ حذف کرده است و علت حذف آداپتور به‌گفته‌ی اپل وابسته به نگرانی‌های محیط زیستی است. ماه آینده اپل قصد دارد iPhone 12 را معرفی کند و با تأیید خبر حذف آداپتور شارژر از Apple Watch Series 6، احتمال حذف آن از آیفون نیز بیش‌از پیش قوت گرفته است. همچنین، بنابر شایعات منتشرشده پیش‌بینی می‌شود که دیگر خبری از هندزفری‌های باسیم EarPods نیز درون جعبه‌ی آیفون ۱۲ نخواهد بود.

در ادامه بخوانید:

اطلاعیه‌ی امروز اپل در بین معرفی اپل واچ سری ۶ توسط لیسا جکسون، معاون واحد سیاست‌گذاری‌های محیط زیست شرکت اپل عنوان شد. اپل قصد دارد مصرف‌کنندگان را به‌سمت ایده‌ی حذف لوازم جانبی بسته‌بندی شده در جعبه‌ی محصولات سوق دهد تا شاید بدین ترتیب راه برای حذف آن‌ها از جعبه‌های آیفون ۱۲ نیز هموار شود. پیش‌از این مارک گورمن از بلومبرگ تآکید کرد که حذف شارژر فقط در اپل واچ اتفاق نمی‌افتد و قطعا این موضوع برای آیفون‌های جدید نیز درنظر گرفته شده است.

حذف آداپتور شارژر از جعبه بدین معنا است که دیگر شارژری که به پریز برق متصل می‌شود به‌همراه دستگاه عرضه نمی‌شود، بلکه خریداران می‌توانند کابل شارژ سفارشی اپل واچ را تهیه کنند که به‌صورت بی‌سیم گجت‌شان را شارژ کند.

اپل مدعی است که حذف لوازم جانبی در راستای کاهش زباله‌ها انجام شده است تا به‌مرور زمان از محیط‌زیست مراقبت شود؛ اما این رویکرد قطعا باعث خواهد شد که منتقدان، علت اصلی حذف لوازم‌های جانبی از اپل واچ یا سایر محصولات اپل را سودآوری بیشتر و فروش آن‌ها به‌صورت جداگانه و با حاشیه سود بالاتر قلمداد کنند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن