عرضه کامپیوتری به‌اندازه کف دست توسط کمپانی چینی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
کمپانی علی‌بابا به‌تازگی کامپیوتر ابری بسیار قدرتمندی را معرفی کرده است که ابعاد آن به‌اندازه کف دست انسان است و گفته می‌شود که این دستگاه می‌تواند آینده کامپیوترهای خانگی را برای ما مشخص کند.
 
به گزارش تک تایمز و به نقل از  techradar، کامپیوتر جدید علی‌بابا له نام Wuying در کنفرانس سالانه Aspara رونمایی شده است. وزن این دستگاه تنها ۶۰ گرم است و عملکرد محاسباتی بسیار بالایی دارد. هنوز مشخصات داخلی آن معلوم نیست اما احتمالا پردازنده در نظر رفته شده آن از نوع پردازنده‌های کمپانی‌ ای آر ام است و درنهایت قرار است تا این سیستم به مرحله فروش انبوه برسد.
 
علی‌بابا در رابطه با این محصول در بیانیه‌ای اعلام کرده است که:« در محیط وضوح ۲K ، تأخیر داده می‌تواند تا ۷۰ میلی‌ثانیه کاهش یابد و به پایین‌ترین سطح در  این صنعت برسد. در محیط ابری، یک نمونه واحد می‌تواند حداکثر ۱۰۴ پردازنده مجازی و ۱.۵ ترابایت حافظه مجازی ارائه دهد.»
 
 
 
همچنین تغذیه این دستگاه از یواس‌بی نوع C است و باتری‌ها در تأمین نیروی آن نقشی ندارند. این کامپیوتر ابری می‌تواند با استفاده از یواس‌بی نوع C به صفحه‌نمایش متصل شده و با استفاده از وای‌فای به شبکه وصل شود. در حال حاضر این کامپیوتر فعلا برای بازار چین عرضه شده است.
 
هنوز مشخص نیست که چه نوع پردازنده‌ای در این سازه قرار گرفته است و تنها اشاره‌ای که علی‌بابا در این زمینه کرده است این است که این دستگاه می‌تواند زمان رندر کردن یک فریم با کیفیت بسیار بالا را تا ۹۰ درصد کاهش بدهد. به‌این‌ترتیب قدرت پردازشی مورد قبولی خواهد داشت.
 
علاوه بر این کاربران می‌توانند به ویندوز و برخی از نرم‌افزارهای مجاز از قبیل مایکروسافت ۳۶۵ و ادوبی فوتوشاپ دسترسی داشته باشند. به‌این‌ترتیب می‌توان این سازه را به‌عنوان یک سرور دانست که در نقش کامپیوتر خانگی نیز عمل می‌کند و از عهده این کار به‌خوبی بر خواهد آمد.
  بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن