آینده نامعلوم بقای تیک‌تاک و وی‌چت در آمریکا!

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،


قضات آمریکایی در دو حکم جداگانه، شواهدی که نشان می‌دهد اطلاعات کاربران آمریکایی مورد دسترسی دولت چین قرار گرفته و امنیت ملی آمریکا را به خطر انداخته و باعث فرامین فوق العاده وزارت بازرگانی آمریکا و صدور ممنوعیت این اپلیکیشن‌ها شده است را زیر سوال بردند.

به گزارش تک تایمز از ایسنا، قاضی کارل نیکولز، قاضی منطقه‌ای آمریکا که اواخر روز یکشنبه فرمانی را برای جلوگیری از اجرای ممنوعیت دانلود تیک تاک صادر کرد، شواهد دولت را زیر سوال برد و اعلام کرد دولت شواهد گسترده‌ای درباره این که چین به منزله یک تهدید امنیت ملی قابل توجه است، ارایه کرده است اما هیچ شواهد خاصی از تهدید ناشی از تیک تاک و همچنین موثر بودن ممنوعیت دانلود این اپلیکیشن برای مقابله با این تهدید ارایه نکرده است.

در قضیه اپلیکیشن پیام رسان چینی وی‌چت هم لورل بیلر، قاضی آمریکایی در کالیفرنیا نوشت که اگرچه دولت نشان داده که فعالیت‌های چین نگرانی‌های امنیت ملی قابل توجهی به وجود آورده اما شواهد چندانی از موثر بودن ممنوعیت وی چت برای همه کاربران آمریکایی به منظور رفع نگرانی‌های مذکور ارایه نکرده است.

بیلر تاریخ ۱۵ اکتبر را برای رسیدگی به درخواست تجدیدنظر وزارت دادگستری در حکمی که وی صادر کرده است، تعیین کرد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت بایت دنس که مالک تیک تاک است و تنسنت هولدینگز که مالک وی چت است، جاسوسی از کاربران آمریکایی را تکذیب کرده اند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن