ایلان ماسک: تسلا تا سال ۲۰۳۰ سالانه ۲۰ میلیون خودرو تولید خواهد کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
ایلان ماسک پیش‌بینی‌هایی بسیار خوش‌بینانه درباره بازار خودروهای برقی دارد.
 
به گزارش تک تایمز و به نقل از اسلش‌گیر، مدیرعامل تسلا در توئیتر گفت که فکر می‌کند که، در ظرف مدت هفت سال، ۳۰ میلیون خودروی برقی جدید را سالانه تولید خواهد کرد. در واقع، این هدف ممکن است سریعتر از این نیز رخ دهد؛ ماسک در توئیت خود نوشت: «شاید شش سال. ولی پنج سال نامحتمل است».
 
دو خواننده این گفته ماسک را اشتباه فهمیده و فکر کردند که تسلا به تنهایی این تعداد خودرو را تولید خواهد کرد، ولی ماسک سریعا این دیدگاه را اصلاح کرد.
 
او اینگونه توئیت کرد: «منظور من کل بازار است، نه فقط تسلا. ما به طور جدی می‌بینیم که تسلا احتمالا پیش از ۲۰۳۰ به ۲۰ میلیون خودرو در سال برسد، ولی این نیاز به عملکردی مداما عالی دارد».   
 

توجه داشته باشید که چارچوب‌های زمانی آنها متفاوت هستند؛ ۳۰ میلیون خودروی برقی در سال تا سال ۲۰۲۷، ولی ۲۰ میلیون خودروی برقی تسلا در سال «پیش از ۲۰۳۰». این باعث دشوار شدن مقایسه‌های مستقیم می‌شود، ولی ماسک پیش‌بینی می‌کند که تسلا به مراتب سریعتر از کل صنعت خودروی برقی جهان رشد می‌کند. به عنوان مثال، ۲.۱ میلیون خودروی برقی در سال ۲۰۱۹ در سطح جهان فروخته شدند، که تسلا به تنهایی ۳۶۷۵۰۰ خودرو در آن سال فروخت.
 
فارغ از اینکه عملکرد دیگران چه باشد، تسلا راهی دراز تا رسیدن به رقم ۲۰ میلیون در سال پیش رو دارد. در سه‌ماهه دوم ۲۰۲۰، این شرکت حدود ۸۲۰۰۰ خودرو، یا ۳۲۸۰۰۰ خودرو در سال، فروخت. سه‌ماهه بعدی ممکن است بهترین دوره‌ای باشد که این شرکت از جنبه تولید داشته است؛ خود ماسک در ایمیلی به کارکنان تسلا به این موضوع اشاره کرد.
 
بیشتر خودروهای تسلا هنوز بسیار گران هستند. برای اینکه تسلا بتواند ۲۰ میلیون خودرو تولید کند (و بفروشد) ناچار خواهد بود تا فروش خودروهای ارزانتر را آغاز کند، و در حال حاضر بر روی همین هدف هم متمرکز شده است. ماسک قول داده که در ظرف سه سال آینده خودروی برقی ۲۵۰۰۰ دلاری عرضه خواهد کرد (در حال حاضر ارزانترین خودروی تسلا مدل ۳ است که ۳۸۰۰۰ دلار قیمت دارد).
   بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن