اندروید مجهز به هشدار ناشنوایان می‌شود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،


گوگل با استفاده از یادگیری ماشینی قابلیت جدیدی در سیستم اندروید برای کاربران ناشنوا ارائه کرده که در صورت گریه نوزاد یا به صدا درآمدن زنگ هشدار آتش سوزی، به کاربر هشدار می‌دهد.

به گزارش تک تایمز از مهر، کاربران به وسیله نوتیفیکیشن‌هایی که روی نمایشگر ظاهر می‌شود، ویبره موبایل یا روشن شدن فلش دوربین چنین پیام هشداری را دریافت می‌کنند.

 هرچند گوگل اعلام کرده  این «نوتیفیکیشن های صوتی»(Sound Notifications) برای کاربران ناشنوا طراحی شده‌اند، اما برای  افرادی که هدفون استفاده می‌کنند یا حواسشان پرت است، نیز کاربردی هستند.

«نوتیفیکیشن‌های صوتی» با استفاده از ماشین یادگیری توسعه یافته‌اند و از میکرفون موبایل برای اشناسایی سروصداهای مختلف از جمله گریه نوزاد، صدای فریاد ، جریان آب، زنگ هشدار آتش سوزی، آژیرهای مختلف، ضربه به در و صدای زنگ تلفن  استفاده می‌کنند.

کاربر می تواند اصواتی را انتخاب و برای آنها پیام هشدار دریافت کند. البته شیوه دریافت پیام هشدار نیز توسط کاربر قابل تنظیم است. همچنین گوگل تاکید دارد این قابلیت سروصدای پس زمینه یا محتورات افراد را ارسال نمی کندو تمام اصوات در دستگاه پردازش می‌شوند.

قابلیت مذکور علاوه بر موبایل‌های اندروید، روی ساعت‌های هوشمند مجهز به Wear OS نیز فعال می شود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن