تسلا رکورد عرضه خودرو خود را شکست

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
کمپانی تسلا باوجود مشکل بزرگ شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کارخانه‌هایش توانست در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۰ رکورد خود درزمینهٔ عرضه خودرو به بازار را بشکند.
 
به گزارش تک تایمز و به نقل از engadget، تسلا در سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی توانست رکورد خود درزمینهٔ عرضه خودرو به بازار را بشکند. این کمپانی اعلام کرده است که از ماه جولای تا سپتامبر به عرضه ۱۳۹۳۰۰ دستگاه خودرو پرداخته است.
 
این میزان ۴۵ درصد بالاتر از شمار خودروهایی است که این کمپانی در سه‌ماهه مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی به بازار عرضه کرد. همچنین این آمار نسبت به سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۰ رشد ۵۰ درصدی را تجربه کرده است.
 
 

در این میان تعداد ۱۵۲۰۰ خودرو تسلا مدل اس و اکس بوده‌اند و ۱۲۴۱۰۰ عدد از آن‌ها به مدل ۳ و مدل Y تعلق داشته‌اند. تسلا در طی این بازه زمانی ۱۴۵۰۳۶ خودرو تولید کرد که از این میان ۱۶.۹۹۲ عدد تسلا مدل اس و اکس و ۱۲۸۰۴۴ عدد تسلا مدل ۳ و مدل Y بوده‌اند.
 
تسلا در ابتدای امسال هدف خود را برای عرضه ۵۰۰ هزار خودرو به بازار جهانی تنظیم کرد. این کمپانی تاکنون ۳۱۸ هزار خودرو را به بازار عرضه کرده است و برنامه‌هایش به دلیل شیوع ویروس کرونا مختل شد. کارخانه این کمپانی در شانگهای در ابتدای سال جاری فعلی بسته شد و همین سرنوشت نیز به مدت ۲ ماه گریبان گیر شعبه Fremont این کمپانی شد. اگر مشکل ویروس کرونا در جهان وجود نداشت تسلا تاکنون به هدف خود نزدیک شده بود.
 
این کمپانی در پی آن است که در چند سال آینده دو کارخانه دیگر را نیز راه‌اندازی کند. ازآنجایی‌که تولید خودروهای نسل جدیدی از قبیل مدل اس Plaid، سایبرتراک و نسل جدید رودستر در برنامه کار این کمپانی وجود دارد پس تخصیص منابع بیشتر برای ورود قدرتمندتر به بازار بسیار منطقی به نظر می‌رسد.
  بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن