آیفون ۱۲ زمانی که لازم باشد از ۵G استفاده می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

این ویژگی جدید بیشتر به درد زمانی می‌خورد که در حال چک کردن شبکه‌های اجتماعی یا ایمیل خود هستید. در این حالت گوشی از شبکه ۴G استفاده می‌کند، حتی اگر در منطقه‌ای باشید که تحت توشش شبکه ۵G است. بااین‌حال اگر در حال تماشای ویدیو یا برقراری تماس تصویری باشید، گوشی به شبکه ۵G متصل می‌شود تا سرعت بیشتری در اختیار کاربران قرار بگیرد.

این یک راهکار بسیار هوشمندانه است که اپل آن را روی گوشی آیفون ۱۲ قرار داده است؛ البته هنوز مشخص نشده که این روش چه مقدار در مصرف باتری صرفه‌جویی می‌کند. ازآنجایی‌که باتری گوشی‌های آیفون ظرفیت کمتری نسبت به سایر گوشی‌های بازار دارند، اپل سعی کرده مصرف باتری را تا جایی که می‌شود کاهش دهد. البته سعی کرده مصرف سخت‌افزار و نرم‌افزار را بسیار بهینه کند تا باتری بتواند مدت‌زمان مناسبی گوشی را روشن نگه دارد. شاید استفاده از باتری با ظرفیت نه‌چندان خیلی بالا باعث شود که کاربران به‌صورت خودکار از گوشی تنها در حالت ۴G استفاده کنند و تنها در زمانی که نیاز دارند از شبکه ۵G کمک بگیرند.

طول عمر باتری همیشه برای اپل موضوع بسیار مهمی بوده است. به همین دلیل هنوز صفحه‌نمایش ۱۲۰ هرتز روی گوشی‌های آیفون ۱۲ دیده نمی‌شود. این مدل صفحه‌نمایش کم‌کم به یک استاندارد در بین گوشی‌های پرچم‌دار بازار تبدیل شده، اما باتری زیادی هم مصرف می‌کنند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن