مدت زمان پیش سفارش اپلیکیشن های اپل به ۶ ماه تغییر پیدا کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – اپل سیاست پیش سفارش اپلیکیشن های خود را عوض کرده و دوره آن را از ۹۰ روز به ۱۸۰ رو افزایش داده است تا توسعه دهندگان وقت بیشتری جهت ارائه قابلیت های محصولات خود داشته باشند.

به نظر می رسد که کمپانی کوپرتینویی، سیاست App Store خود را برای پیش سفارش های مشتریان تغییر داده است. توسعه دهندگان حالا می توانند اپلیکیشن های خود را شش ماه پیش از عرضه رسمی در فروشگاه App Store معرفی کنند. در یکی از پست های اخیر در پورتال Developers، کمپانی اپل اعلام کرد که توسعه دهندگان می توانند به مشتریان اجازه دهند تا اپلیکیشن آن ها را ۱۸۰ روز قبل از عرضه اصلی برای دانلود، به طو پیشاپیش سفارش دهند. توسعه دهندگان و سازندگان اپلیکیشن حالا زمان بیشتری را برای نمایش قابلیت های برنامه های خود و تشویق افراد به پیش سفارش آن ها در اختیار دارند.   

اپل امکان پیش سفارش برنامه ها را به طور رسمی در سال ۲۰۱۷ برای دستگاه های iOS، macOS و tvOS معرفی کرد. این امکان، یک تغییر خوشایند برای افرادی است که مایلند به محض عرضه اپلیکیشن ها و برنامه های خاص، از آن ها استفاده کنند. سیاست قبلی اپل برای پیش سفارش اپلیکیشن ها به توسعه دهندگان اجازه می داد تا حداکثر ۹۰ روز پیش از عرضه رسمی، محصولات خود را در فروشگاه اپ استور قرار دهند. با طولانی کردن دوره پیش سفارش، به توسعه دهندگان فرصت داده می شود تا پیش از ارائه اپلیکیشن خود برای دانلود، علاقه و توجه افراد را به سوی آن جلب کنند.  

طبق سیاست جدید، توسعه دهندگان زمان بیشتری را برای جذب پیش سفارش محصولات پولی یا رایگان خود دارند. در ضمن، کاربران نیز تا پیش از دانلود اپلیکیشن سفارشی مورد نظر، موظف به پرداخت هیچ گونه هزینه ای نیستند. مشتریان در هر زمان می توانند نظر خود را تغییر داده و پیش سفارش را لغو کنند. پس از عرضه اپلیکیشن ها برای دانلود در فروشگاه اپل، یک پیام اطلاع رسانی به سفارش دهندگان ارسال می شود. طبق این پیام، محصول خریداری شده در طی ۲۴ ساعت به طور خودکار روی دستگاه مشتریان نصب می شود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن