تسلا مدل ۳ در سال ۲۰۲۱ چابک‌تر خواهد بود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – مدتی از تحویل تسلا مدل ۳ به خریداران سپری می‌شود اما همچنان پروژه ارتقاء کیفیت آن در دست توسعه و اقدام قرار دارد. برای سال ۲۰۲۱، کوچکترین و ارزانترین مدل تسلا با به روزرسانی‌های زیادی وارد بازار خواهد شد.

مهمترین تغییر و به‌روزرسانی صورت گرفته در تسلا مدل ۳، گسترش برد حرکتی آن است. در سال ۲۰۲۰ تسلا مدل ۳ حدود ۴۰۰ کیلومتر مسافت را با یک مرتبه شارژ طی می‌کند که این رقم نهایتا تا ۵۱۸ کیلومتر افزایش پیدا خواهد کرد. نسخه‌های پرفورمنس نیز قادر به پیمایش ۴۸۱ کیلومتر مسافت با یک مرتبه شارژ باتری هستند.

برای سال ۲۰۲۱، تسلا مدل ۳ پایه ۴۲۳ کیلومتر مسافت را به طور متوسط طی می‌کند و بیشینه برد حرکتی در حالت بهینه نیز برابر با ۵۶۸ کیلومتر خواهد بود. نسخه‌های پرفورمنس نیز حدود ۵۰۶ کیلومتر را با یک مرتبه شارژ باتری به طور میانگین خواهند پیمود. بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت تسلا، شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت مدل ۳ نیز ارتقاء یافته است؛ در حال حاضر نسخه‌های پایه این خودرو دارای شتاب ۴.۲ ثانیه در حالت عادی و ۳.۷ ثانیه در حالت تقویت شده هستند که حدود دو دهم ثانیه نسبت به قبل سریع‌تر شده‌اند. نسخه‌های پرفورمنس نیز دارای شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت ۳.۱ ثانیه هستند؛ این رقم قبلا برابر ۳.۲ ثانیه بود.

تسلا مدل 3سایر به‌روزرسانی‌ها مواردی نظیر: صندوق عقب برقی، رینگ‌های متنوع ۱۹ اینچی و تزئینات مشکی رنگ بدنه جایگزین تریم کرومی را شامل می‌شوند. همچنین یک کنسول میانی جدید به همراه پورت شارژ تلفن همراه وایرلس، رکاب‎های مشکی و سیستم پمپ حرارت متعلق به تسلا مدل Y از جمله دیگر به‌روزرسانی‌های تسلا مدل ۳ خواهند بود. مضاف بر موارد یاد شده، پنج پورت usb نیز به جعبه داشبورد اضافه شده است.

از سوی دیگر در سال ۲۰۲۱ سایر محصولات تسلا نیز با ارتقاء برد حرکتی مواجه می‌شوند. به عنوان مثال برد تسلا مدل S از ۵۵۸ به ۶۲۳ کیلومتر ارتقا پیدا کرده است. تسلا مدل x نیز که قبلا قادر به طی مسافت ۵۶۵ کیلومتر با یک مرتبه شارژ باتری بود، به لطف اصلاحات صورت گرفته می‌تواند ۵۹۷ کیلومتر مسافت را بپیماید. تسلا مدل Y هم از این به روزرسانی بی نصیب نمانده و حدود ۱۶ کیلومتر بیشتر از گذشته با یک مرتبه شارژ پیمایش می‌کند و ۵۲۵ کیلومتر برد دارد. رنج حرکتی نسخه پرفورمنس این خودرو نیز از ۴۶۸ به ۴۸۷ کیلومتر افزایش پیدا کرده است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن