بیشترین مشترکان اینترنت موبایل در کدام اپراتور است؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،


سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان بازوی سیاستگذار و ناظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه ICT، بر طبق رسم هرفصل، گزارشی از وضعیت بازار رقابتی اپراتورهای موبایل کشور مربوط به سه ماهه دوم سال ۱۳۹۹ منتشر کرده است.

بر طبق این گزارش بیشترین رشد سهم بازار اپراتورهای تلفن همراه تا پایان شهریور ماه امسال، به نسبت خرداد ماه، با ۰.۱۸ درصد رشد متعلق به «همراه اول» و در رتبه بعدی، «ایرانسل» با رشد ۰.۰۶ درصدی بوده است؛ اپراتور سوم یعنی رایتل هم با ریزش ۰.۲۴ درصدی مواجه شده است.

گزارش رگولاتوری جدید (مربوط به سه ماهه دوم ۹۹) نشان می‌دهد که سهم بازار همراه اول، ایرانسل و رایتل به ترتیب به ۵۳.۹۰، ۴۲.۷۷ و ۳.۳۳ درصد رسیده است.

در زمینه توسعه پهن باند نیز همراه اول با داشتن بیش از یازده میلیون مشترک اینترنت ۳G و بیش از بیست و شش میلیون مشترک اینترنت ۴G، در مقایسه با ایرانسل با داشتن بیش از هشت میلیون مشترک اینترنت ۳G و بیست و شش میلیون مشترک اینترنت ۴G و اپراتور سوم کشور با داشتن بیش از ۹۰۰هزار مشترک اینترنت ۳G و بیش از دو میلیون مشترک ۴G، در مقام اول ارائه دهنده‌های خدمات اینترنتی میان اپراتورهای کشور می‌باشد.

مشترکان اینترنت نسل‌های ۳ و ۴ همراه اول با رشد ۵.۹۶ درصدی به نسبت سه ماهه ابتدایی سال جاری، اکنون ۴۹.۴۲ درصد از کل مشترکان اینترنت ارتباطات سیار را در اختیار دارند.

سهم ایرانسل ۴۶.۳۴ درصد از کل مشترکان پهن باند ۳G و ۴G است.

سهم رایتل نیز ۴.۲۶ درصد از کل مشترکان پهن باند است.

 

اگر بخواهیم نگاهی کلی به وضعیت «سهم بازار» اپراتورهای تلفن همراه تنها در شش ماهه نخست سال ۱۳۹۹ بیندازیم، کافی است به مقایسه وضعیت سهم بازار آنها در شهریور ۹۹ با اسفند ۹۸ بپردازیم.

با مقایسه آمار ۶ ماهه و ۳ ماهه سال جاری متوجه می‌شویم که همراه اول هم در سه ماهه اول و هم در سه ماهه دوم سالجاری با رشد سهم بازار مواجه بوده است.

سهم بازار اپراتورهای تلفن همراه در سه ماهه چهارم ۹۸ رگولاتوری به ترتیب برای همراه اول، ایرانسل و رایتل به میزان ۵۳.۱۴، ۴۳.۴۵ و ۳.۳۹ درصد بوده است.

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت «همراه اول» در سال ۹۹ با رشد ۰.۷۶ درصدی و در مقابل، «ایرانسل» و «رایتل» به ترتیب با ریزش ۰.۶۸ و ۰.۰۷ درصدی مواجه بوده‌اند.

در مقایسه آمار مربوط به سه ماهه دوم سال جاری با آخرین آمار مربوط به سال ۹۸ (سه ماهه منتهی به آخر اسفند) نیز متوجه میشویم که همراه اول با حفط صدرنشینی خود در بخش بزرگترین اپراتور اینترنت، توانسته است با رشد ۱۱.۵۶ درصدی در این شاخص مواجه شده و تعداد مشترکان اینترنت نسلهای سوم و چهارم خود را به بیش از ۳۷ میلیون و ۸۲۰ هزار برساند.

در حالیکه رشد ایرانسل ۱۰.۸۸ درصد بوده و تعداد مشترکانش  کمی بیشتر از ۳۵ میلیون و ۴۵۰ هزار است.

رایتل هم با رشد ۴.۳ درصدی در این شش ماهه، توانسته تعداد مشترکانش را به بیش از ۳ میلیون و ۲۵۲ هزار برساند.

 

 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن