روش نصب خودکار درایور در ویندوز ۱۰ تغییر می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

مایکروسافت روش به‌روزرسانی درایورهای مورد نیاز برای کامپیوترهای ویندوز ۱۰ را تغییر می‌دهد. زمانی‌که یک دستگاه جدید به کامپیوتر ویندوز ۱۰ متصل می‌کنید که درایور دستی (درایور آپشتال) آن بخشی از ویندوز آپدیت است، درایور دستی به‌صورت خودکار روی سیستم نصب می‌شود و کاربر نمی‌تواند این قسمت را کنترل کند. مایکروسافت اعلام کرد از تاریخ ۵ نوامبر به بعد تغییراتی در به‌روزرسانی خودکار درایورها ایجاد می‌کند که به‌ شرح زیر خواهند بود:

  •  زمانی‌که دستگاهی برای اولین‌بار به کامپیوتر متصل می‌شود یا سازنده‌ درایور آن را در به‌روزرسانی ویندوز قرار داده است، ویژگی به‌روزرسانی خودکار آن را روی سیستم نصب می‌کند. در حقیقت اگر درایور دستگاه مدنظر در به‌روزرسانی ویندوز باشد، تغییری در نحوه‌ی نصب آن ایجاد نخواهد شد.
  •  در صورت تمایل به نصب دستی درایور در کامپیوتر ویندوز ۱۰ باید مراحل را انجام بدهید: به منوی Settings بروید و سپس وارد منوی Update & Security شوید. در ادامه باید گزینه Windows Update را انتخاب و روی View optional updates کلیک کنید.

در ادامه بخوانید:

 در حالت فعلی که از ویندوز ۱۰ ورژن ۲۰۰۴ شروع شد، اگر درایور خودکار دردسترس نباشد، دستگاه برای یافتن درایور دستی جست‌وجو نمی‌کند. برای دسترسی به نصب دستی درایور باید به Settings بروید و سپس وارد Update & Security شوید، به قسمت Windows Update بروید، روی گزینه View optional updates کلیک کنید و در آخر، Driver Updates را انتخاب کنید.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن