آئودی RS E-Tron GT؛ سدان برقی جدید و جذاب آلمان‌ها

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – شرکت آئودی همچنان به انتشار تصاویر تبلیغاتی از سدان پرفورمنس جدید RS E-Tron GT ادامه می‌دهد. در تصاویر منتشرشده شاهد خودرویی جذاب هستیم که با الگوی پوششی متفاوت تحت استتار جزئی قرار دارد اما با این حال، چهره خودرو تا حد زیادی مشخص است. ظاهرا آئودی RS E-Tron GT به همراه دو موتور الکتریکی روانه بازار خواهد شد که ۶۸۴ اسب بخار قدرت و ۸۳۰ نیوتن متر گشتاور ایجاد می‌کند.

با وجود یک چنین پیشرانه‌ای به نظر می‌رسد شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت سدان کوپه آئودی حدود ۳.۵ ثانیه به طول بینجامد. ظرفیت باتری ۹۳.۴ کیلووات ساعت بوده که حدود ۸۳ کیلووات ساعت آن قابل استفاده است. ناگفته نماند که یک نسخه سه موتوره نیز احتمالا بعدا راهی میدان شود.

همچنین یک سیستم مدیریت گرمایی پیشرفته نیز به جهت خنک‌سازی بخش‌های مختلف در آئودی ایترون GT به خدمت گرفته شده است. در این سیستم دو مدار خنک‌کننده حضور دارند که در سطوح دمایی مختلف وارد عمل می‌شوند. یکی از این مدارات دمای باتری ولتاژ بالا را کنترل می‌کند و دیگری در خدمت موتورهای الکتریکی و سایر بخش‌های الکترونیکی است. همچنین سامانه کولر و گرمایش کابین نیز برای این خودرو در نظر گرفته شده است.

آئودی RS E-Tron GT از پلتفرم مشترک با پورشه تایکان بهره می‌برد. سامانه تمام چرخ محرک نیز در آن حضور داشته و سیستم فرمان‌پذیری چهارچرخ به آن افزوده شده است. آئودی از ترمزهای دیسکی- سرامیکی – فیبرکربنی به صورت سفارشی در این محصول استفاده می‌کند. تاریخ عرضه آئودی RS E-Tron GT هنوز مشخص نیست اما به نظر می‌رسد که تا پایان سال از نسخه نهایی خودرو رونمایی شده و از سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه گردد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن