قیمت‌گذاری دستیار هوشمند رانندگان توسط فورد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
کمپانی خودروسازی فورد بالاخره سیستم دستیار هوشمند رانندگان خود را که عرضه آن تا سال ۲۰۲۱ به تعویق افتاده است، قیمت‌گذاری کرد.
 
به گزارش تک تایمز و به نقل از  engadget، فناوری رانندگی در اتوبان کمپانی فورد برای تمامی خودروهای پشتیبانی‌کننده از آن به‌صورت رایگان عرضه نخواهد شد. این خودروساز به‌تازگی مبلغ موردنیاز برای خرید این قابلیت که به Active Drive Assist مشهور است را برای برخی مدل‌های ۲۰۲۱ پیک آپ F-150 و موستانگ Mach-E برقی مشخص کرده است.
 
این خودروساز تصمیم دارد که قابلیت Active Drive Assist را در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۱ میلادی به بازار عرضه کند. کاربران می‌توانند با استفاده از این فناوری خودرو را بدون نیاز به دست در جاده‌های ۱۰۰ هزار مایلی میان آمریکا و کانادا کنترل کنند. این فناوری با استفاده از دوربین‌های داخل خودرو حرکات سر و چشم کاربر را ردیابی کرده و از توجه راننده به جاده اطمینان حاصل می‌کند. در غیر این صورت این سیستم از راننده درخواست می‌کند که دستش را روی فرمان نگه داشته و به جاده چشم بدوزد.
 
 
 
به‌منظور استفاده از Active Drive Assist بسته Ford Co-Pilot360 Active 2.0 می‌بایست روی خودروهای F-150 کار کند. این قابلیت به‌صورت استاندارد روی یک سری از نسخه‌های خودروهای پشتیبانی‌کننده عرضه خواهد شد اما کاربران فورد لاریات، کینگ رنچ و پلاتینوم برای استفاده از آن می‌بایست ۱۵۹۵ دلار بپردازند.
 
بسته Co-Pilot360 درواقع سخت‌افزار موردنیاز Active Drive Assist نظیر سنسورهای رادار و دوربین‌های داخلی اتومبیل را فراهم می‌کند. این بسته با تخفیفی ۱۰۰ دلاری به مبلغ ۸۹۵ دلار برای مدل‌های ۲۰۲۱  فورد F-150 عرضه خواهد شد. نرم‌افزار Active Drive Assist که شامل دوره سرویس سه‌ساله است با ۶۰۰ دلار قابل خریداری است و فورد تصمیم دارد که آن را به‌صورت به‌روزرسانی نرم‌افزاری ویژه‌ای در سه ماه سوم ۲۰۲۱ برای خودروهای یاد شده عرضه کد. کاربران در نیمه دوم ۲۰۲۰ می‌توانند سخت‌افزار و نرم‌افزار موردنیاز برای استفاده از Active Drive Assist را بدون نیاز به به‌روزرسانی یاد شده خریداری کنند.
 
همچنین این فناوری به‌صورت استاندارد روی نسخه‌های CA Route 1، Premium و First Edition خودروی برقی Mach-E عرضه می‌شود. علاوه بر این نسخه Select این خودرو با بسته‌ای ۳۲۰۰ دلاری به نام فناوری و راحتی که قابلیت‌هایی نظیر صندلی‌ها و فرمان گرم شونده و دوربین ۳۶۰ درجه را به کاربر ارائه می‌کند، به بازار عرضه خواهد شد.
  بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن