خرید سرور اختصاصی و مجازی از دیتاسنتر سینداد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

 سینداد از سال ۱۳۸۵ با ارائه خدمات متنوع میزبانی متناسب با بودجه و نیازهای مختلف، این امکان را برای شما فراهم آورده است تا سایت خود را بر بستر اینترنت به نمایش همگان درآورید. کلیه  سرویس‌ های سینداد روی رک ‌های اختصاصی شرکت در ایران و آمریکا قرار گرفته‌ اند که باعث بالا رفتن سطح کیفیت و کارایی می‌شود. همان‌طور که می دانید منظور از سرور، سیستم‌های کامپیوتری هستند که از نظر قدرت و کیفیت در سطح بالایی قرار دارند و درواقع سرورهای اینترنتی سیستم‌های قدرتمندی هستند که در دو دسته سرور اختصاصی و سرور مجازی قرار می‌گیرند و در تمامی ساعات شبانه روز آماده پاسخگویی به سوالاتی هستند که کاربران در سطح وب مطرح می‌کنند. سرورها باتوجه‌به خدمات و امکاناتی که به کاربران خود ارائه می‌دهند، مورد انتخاب قرار می‌گیرند. به عبارتی آنچه یک سرور را متمایز می‌کند، سخت‌افزار به روز، قیمت مناسب و پشتیبانی قدرتمند آن است.

معرفی انواع سرور

سرورها را باتوجه‌به قدرت و کیفیت، قیمت، محل قرارگیری، نوع کاربری و همینطور میزان اشتراک دسته‌بندی های مختلفی دارند. در این مقاله چند تقسیم‌بندی آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

سرور اختصاصی (Dedicated Server)

سرور اختصاصی به سروری گفته می‌شود که منحصرا و بدون اشتراک‌گذاری دراختیار کاربر قرار می‌گیرد. سرورهای اختصاصی باتوجه‌به کیفیت قطعات سخت ‌افزاری و قدرت پردازش قیمت‌های متفاوتی دارند و هنگام خرید سرور اختصاصی باید باتوجه‌به نوع فعالیت و نیاز هایی پروژه انتخاب درستی داشته باشید، بااین‌حال نگران نباشید در سینداد غالبا سرورها قابل ارتقا هستند و پس از خرید هم می‌توانید در صورت نیاز گزینه‌های متفاوتی مانند RAM  و CPU را به سرور خود اضافه کنید.

هر سرور اختصاصی مانند یک کامپیوتر با سخت‌افزاری قدرتمند تر است که به‌صورت شبانه روزی روشن هستند و به اینترنت متصل هستند و IP مجزا و مختص به خود را دارد. کانفیگ یا همان پیکربندی سرور های اختصاصی معمولا توسط شرکتی که سرور را از آنجا خریداری کرده‌اید انجام شده و دراختیار خریداران قرار می‌گیرد. دیتا سنتر محلی است که سرورهای اختصاصی در آنجا نگه‌داری می‌شوند.

بیشتر افراد و شرکت‌هایی از سرورهای اختصاصی استفاده می‌کنند که روزانه کاربران بسیاری به وب سایت یا اپلیکیشن آن‌ها مراجعه می‌کنند به همین دلیل نیازمند فضایی با پهنای باند زیاد هستند تا بتوانند بدون قطعی در سرور یا به اصطلاح Downtime به کاربران یا مشترکان خود خدمات ارائه دهند.

گاهی علاوه بر قدرتمند بودن سرور گزینه امنیت هم برای طرفداران سرورهای اختصاصی بسیار مهم است. باتوجه‌به اینکه سرورهای اختصاصی فقط به یک کاربر اختصاص داده می‌شود و فضای آن اشتراکی نیست امکان نفود به اطلاعات و ویروسی شدن نیز بسیار کاهش پیدا می‌کند.

سرور های اختصاصی می‌تواند شامل سرور اختصاصی ایران و سرور اختصاصی خارجی باشد. هر کدام از سرورها ویژگی‌هایی دارند که در این قسمت به آن می‌پردازیم.

سرور اختصاصی ایران

سرور اختصاصی ایران باتوجه‌به داخلی بودن آن سرعت بالایی دارد و مناسب کسانی است که بیشتر کاربران ایرانی دارند. این سرورها از نظر امنیت بین‌المللی نسبت به سرورهای خارجی امنیت بیشتری دارند. می‌توانید در صفحه خرید سرور اختصاصی ایران ویژگی این سرویس که توسط سرور سینداد ارائه شده است را ببینید.

سرور اختصاصی خارجی

باتوجه‌به اینکه سرورهای اختصاصی خارجی از نظر کیفیت سخت‌افزاری و قدرت بالاتر از سرورهای داخلی هستند پیشنهاد مناسبی برای سایت‌های پر بازدید هستند.سینداد

سرور مجازی (VPS (Virtual Private Server

وی پی اس یا همان سرور مجازی درواقع بخشی از یک سرور اختصاصی است که خصوصی سازی می‌شود. برای آماده‌سازی این نوع سرورها، قدرت پردازش و منابع سرور اختصاصی اصلی بین سرورهای کوچکتر که همان سرورهای مجازی هستند تقسیم می‌شوند. سرورهای مجازی مانند سرورهای اختصاصی مجلل نیستند اما از سرویس‌های اشتراکی مجهزترند.

سرورهای مجازی با استفاده از نرم‌افزارهای مجازی سازی مانند Hypervisor، Vmware روی سرورهای اختصاصی ساخته می‌شوند. امکاناتی که سرورهای مجازی دارند برای ارائه خدمات به سایت‌هایی با بازدید روزانه متوسط مناسب هستند. هزینه سرور مجازی به‌خاطر امکاناتی که دارد نسبت به هاست های اشتراکی گران‌تر است.

با استفاده از نرم‌افزارهای مجازی سازی می‌توان به‌راحتی سرور مجازی را مدیریت و از آن‌ها استفاده کرد. سرورهای مجازی نسبت به سرورهای اختصاصی ارزان‌تر هستند و براحتی می‌توان از آن‌ها باتوجه‌به نیازهای کاربران کانفیگ و دراختیار آنان قرار داد.

موقعیت مکانی سرورها مجازی بر قیمت این نوع سرورهاست و باتوجه‌به امکانات و مزایا ومعایبی که سرورها در موقعیت‌های مختلف دارند می‌توان برای انتخاب یک سرور مجازی مناسب تصمیم‌گیری کرد.

سرور مجازی ایران

به دلیل مسافت کم سرعت بالای سرور های داخلی  سرعت بالایی دارند و این گزینه می‌تواند ارزشمند ترین ویژگی سرورهای ایرانی باشد. باتوجه‌به اینکه سرورها در داخل ایران هستند می‌توان گفت از نظر امنیتی هم سرورهای ایرانی گزینه مناسبی برای سایت‌هایی است که حفظ امنیت و اطلاعات آن های دغدغه اصلی صاحبان آن هاست.

یکی دیگر از مزایای سرور ایرانی این است در صورت وجود مشکلات اینترنت سراسری این نوع سرور ها باز هم قابل دسترسی هستند. با مراجعه به صفحه خریدVPS  ایران می‌توانید با ویژگی‌های مربوط به این نوع سرور بیشتر آشنا شوید.

سرور مجازی خارجی

باتوجه‌به عدم محدودیت از این سرورها می‌توان برای تمام سایت‌ها استفاده کرد و پهنای باند این سرورهای پرقدرت گزینه بسیار مناسبی برای  سایت‌ها با کاربران زیاد است.

باتوجه‌به عدم تحریم مسلما سرورهای خارجی به لحاظ کیفی از شرایط بهتری برخودار هستند و قیمت‌های مناسب‌تری نیز دارند.

سینداد

تفاوت سرور اختصاصی و مجازی

سرورهای اختصاصی و مجازی را می‌توان از جنبه هاب مختلفی بررسی کرد. برخی تفاوت های این سرورها در اینجا آورده شده است:

  • سرورهای اختصاصی از نظر سخت‌افزاری قدرتمندتر از سرورهای مجازی هستند.
  • سروهای اختصاصی علاوه بر قدرتمند بودن از نظر سخت‌افزاری پهنای باند بهتری نسبت به سرورهای مجازی دارند.
  • سرورهای مجازی ارزان‌تر از سرورهای اختصاصی هستند.
  • باتوجه‌به عدم اشتراک با دیگران، امنیت سرورهای اختصاصی بیشتر است.
  • نصب سیستم‌عامل روی سرر مجازی بستگی به کانفیگ سرور اصلی و میزبان دارد در صورتی که در سرور اختصاصی می‌توان به‌راحتی هر سیستم عاملی را نصب کرد.
  • جابجایی اطلاعات در سرورهای اختصاصی سخت‌تر از سرورهای مجازی است. این موضوع به این معنی است که باتوجه‌به عدم اشتراک سرورهای اختصاصی انتقال اطلاعات از یکی سرور اختصاصی به سرور اختصاصی دیگر زمان بیشتری نیاز خواهد داشت.
  • سرور اختصاصی هیچگونه اشتراکی با سایر سرورها ندارد اما سرور مجازی در مواردی مانند برق یا برخی گزینه‌های سخت‌افزاری با سایر سرورهای مجازی اشتراکاتی دارند.

خرید سرور از سینداد

شرکت سینداد که این روزها، در ارائه خدمات برگزاری کلاس های آنلاین بسیار موفق عمل کرده است، سال‌ها است که در حوزه دیتاسنتر فعالیت دارد. سرور سینداد، دیتاسنترهای شخصی نیز ارائه می‌دهد که مزیت آن استقاده از فیبر تاریک بین دیتاسنترهاست. از مهم ترین ویژگی‌های سرور سینداد می‌توان به سخت‌افزار به روز، قیمت مناسب، پیشتیبانی مداوم توسط کارشناسان با دانش فنی بالا و سرویس Manage شده اشاره کرد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن