پشتیبانی از رزولوشن ۱۴۴۰p در صورت تقاضای زیاد به پلی استیشن ۵ اضافه می‌شود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

اگر اخیرا اخبار زومجی را دنبال کرده‌ باشید، شاید بدانید که به‌تازگی اعلام شد پلی استیشن ۵ احتمالا از وضوح تصویر ۱۴۴۰p پشتیبانی نخواهد کرد و این موضوع در صفحه‌ی سوالات متداول پلی استیشن ۵ روی وب‌سایت رسمی آن به تأیید سونی رسیده است. عدم پشتیبانی از این رزولوشن می‌تواند برای کسانی که می‌خواهند کنسول خود را به یک مانیتور ۱۴۴۰p متصل کنند، می‌تواند کمی ناامید‌کننده باشد؛ اما شاید اضافه شدن پشتیبانی از این وضوح تصویر به کنسول در زمانی بعد از عرضه‌ی رسمی آن چندان دور از ذهن نباشد.

در ادامه بخوانید:

هیدئاکی نیشینو، معاون ارشد بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی، طی مصاحبه‌ای با وب‌سایت AV Watch می‌گوید: «کنسول پلی استیشن ۵ به این دلیل از خروجی ۱۴۴۰p پشتیبانی نمی‌کند که ما می‌خواستیم اولویت و تمرکزمان را روی صفحه‌های تلویزیون بگذاریم.» بااین‌حال او اضافه می‌کند که درصورت وجود تقاضای کافی از طرف بازیکنان برای پشتیبانی از ۱۴۴۰p، سونی این ویژگی را به کنسول پلی استیشن ۵ اضافه خواهد کرد.

با توجه‌ به اینکه تعداد زیادی از گیمرها برای بازی کردن با کنسول‌ها از مانیتور ۱۴۴۰p استفاده می‌کنند، کمی عجیب است که این موضوع از دید سونی دور مانده باشد. درهرصورت می‌توان امیدوار بود پشتیبانی از این وضوح تصویر بعد از عرضه‌ی پلی استیشن ۵ به کنسول اضافه شود.

کنسول پلی استیشن ۵ فردا ۱۲ نوامبر (۲۲ آبان) در آمریکا، ژاپن و چند کشور دیگر و هفته‌ی بعد در تاریخ ۱۹ نوامبر (۲۹ آبان)، در سراسر جهان عرضه می‌شود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن