پورشه ۹۰۴ لیوینگ لجند؛ یک خودرو کوپه فوق سبک با انجین موتورسیکلت!!

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – پورشه ۹۰۴ لیوینگ لجند یکی از مدل‌های مفهومی شرکت پورشه بود که هرگز روانه بازار نشد. در بخش پیشرانه این خودرو اتفاقی نادر رخ داد و از انجین موتورسیکلت دوکاتی در آن استفاده شد.

زمان تولید پورشه ۹۰۴ لیوینگ لجند به سال ۲۰۱۳ برمی‌گردد یعنی هنگامی که شرکت پورشه یک مدل در ابعاد کامل را ساخت. اما این فقط یک کوپه فوق سبک معمولی نبود؛ همانطور که از نام آن مشخص است، این خودرو یک ادای احترام مدرن به مدل کلاسیک پورشه ۱۹۶۰s 904 / Carrera GTSبود و یک راز مهم در زیر بدنه خمیده خود داشت.

در واقع پورشه ۹۰۴ لیوینگ لجند یک فولکس واگن xl1 در لباس مبدل است؛ این خودرو فوق‌العاده خاص به عنوان یک مدل تولید محدود در سال ۲۰۱۴ به بازار فرستاده شد. شرکت VW از سال ۲۰۰۲ ایده تولید یک ماشین بسیار کارآمد را در ذهن می‌پروراند. همین امر سبب شد تا توجه تیم طراحی پورشه به شاسی مونوکوک کربنی XL1 جلب شود. بنابراین آنها شروع به طراحی یک اتومبیل کوچک ورزشی کردند و در کمال حیرت فهمیدند که این خودرو لیاقت نام “۹۰۴” را دارد.

پورشه 904

بزرگترین سورپرایز در محفظه موتور این خودرو پنهان شده است، جایی که هیچ نوع نشانه‌ای از پیشرانه چهار یا تخت شش سیلندر وجود ندارد،  چه رسد به موتور V8. مهندسان پورشه بخش پیشرانه را به یک انجین V2 موتورسیکلت محدود کردند. البته این کار قبلا در فولکس واگن سابقه داشته است. این شرکت  یک مدل کانسپت به نام XL Sport را در همان روزها توسعه داد که از یک موتور ۱.۲ لیتری v2 متعلق به Ducati 1199 Superleggera نیرو می‌گرفت. این انجین ۲۰۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کرد و می‌توانست تا حداکثر ۱۲۰۰۰ دور در دقیقه دوران کند.

پورشه 904

برای تصور عملکرد فنی پورشه ۹۰۴ Living Legend، یادآوری می‌کنیم که شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت مدل فولکس واگن XL Sport 2014 برابر ۵.۷ ثانیه بود و حداکثر سرعت آن به رقم ۱۶۸ مایل بر ساعت (۲۷۰ کیلومتر در ساعت) می‌رسید. شایان ذکر است که xl1 سبک‌تر بود و فقط ۸۹۰ کیلوگرم وزن داشت.

به نظر ما از بین تمام مدل‌های مفهومی که تا امروز پورشه معرفی کرده ، این مورد بسیار برجسته و شایسته تقدیر است؛ از طراحی گرفته تا مشخصات فنی، همه و همه بسیار عالی به نظر می‌رسد. واقعا شرم آور است که ۹۰۴ Living Legend هرگز برای تولید در نظر گرفته نشد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن