پایان خودروهای سوخت فسیلی در انگلستان

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
گزارش‌های به دست آمده حاکی از آن است که بوریس جانسون به‌عنوان نخست‌وزیر انگلستان قصد دارد قانون ممنوعیت استفاده از خودروهای فسیلی را جلو بیندازد.
 
به گزارش تک تایمز و به نقل از  engadget، انگلستان احتمالا قانون ممنوعیت فروش خودروهای دارای موتور احتراقی را زودتر از موعد خواهد کرد. گزارش‌های به دست آمده از بی‌بی‌سی و فایننشال تایمز در این رابطه حاکی از آن است که بوریس جانسون به‌عنوان نخست‌وزیر انگلستان فروش خودروهای سوخت فسیلی را پنج سال زودتر از هدف خود و حتی چند دهه زودتر از برنامه‌ریزی‌های اولیه، از سال ۲۰۳۰ ممنوع خواهد کرد.
 
 بر این اساس فروش خودروهای هیبریدی تا سال ۲۰۳۵ ادامه خواهد داشت اما خودروی دیزلی و بنزینی زودتر از این تاریخ از چرخه بازار خریدوفروش خودروها در انگلستان خارج خواهد شد. هدف از جلو انداختن تأثیر این قانون به‌منظور سوق دادن بازار خودروسازها به سمت تولید خودروهای برقی و نزدیک‌تر کردن انگلستان به اهداف مرتبط با تغییرات اقلیمی خود است.
 
دولت این کشور نیز به‌منظور اجرای موفقیت‌آمیز این طرح اعلام کرده است که مبلغ ۵۰۰ میلیون پوند (معادل ۶۶۰ میلیون دلار) را صرف ساخت زیرساخت‌های شارژ خودروهای برقی در سراسر این کشور خواهد کرد. احتمالا اطلاعیه اجرای این قانون در طی هفته آینده به‌صورت رسمی اعلان خواهد شد.
 

 
 البته این احتمال وجود دارد که بوریس جانسون زمان تعیین شده را به سال ۲۰۳۲ تغییر دهد اما احتمال این‌که قانون یاد شده در سال ۲۰۳۰ اجرایی شود بسیار بیشتر است. درهرصورت باید منتظر بود و دید که تصمیم بوریس جانسون در این رابطه چه خواهد بود و تا کجا پیش خواهد رفت.
 
البته خودروسازها از این تصمیم چندان راضی نخواهند بود. کمپانی‌های هوندا و تویوتا پیش‌ازاین نیز به جلو انداختن قانون ممنوعیت استفاده از خودروهای فسیلی اعتراض کرده بودند. هوندا مدعی شد که ممنوعیت خودروهای هیبریدی نیز بسیار محدودکننده است و تویوتا هم هشدار داد که اگر خودروهای هیبریدی نیز انگلستان ممنوع شوند در رابطه با سرمایه‌گذاری‌های خود در این کشور تجدیدنظر خواهد کرد.
 
اگر دولت انگلستان ممنوعیت خودروهای هیبریدی را اندکی به تعویق بیندازد شاید بتوان انطباق با این شرایط جدید را برای خودروسازها آسان‌تر کرد اما درهرصورت قوانینی ازاین‌دست آن‌ها را دچار فشار زیادی خواهد کرد.  بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن