فعال نبودن رمز پویا دردسر ساز شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،


رئیس پلیس فتا استان کرمان از دستگیری عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شهروندان خبر داد و گفت: با فعال‌سازی سامانه پیامکی و رمز پویا نسبت به کنترل صورتحساب‌های بانکی خود اقدام کنید.  

به گزارش تک تایمز از پایگاه اطلاع‌ رسانی پلیس فتا، سرهنگ امین یادگارنژاد، رئیس پلیس فتا کرمان در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی شکایت خانمی مبنی بر اینکه فردی ناشناس اقدام به برداشت ۳۰۰ میلیون ریال از حساب بانکی‌اش بصورت اینترنتی کرده است، پرونده در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با تحقیقات گسترده پلیسی، فرد برداشت کننده از حساب شاکیه مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضایی به پلیس فتا تحویل داده شد.

این مقام مسئول گفت: این مجرم سایبری در ابتدا منکر بزه انتسابی خود شده بود؛ اما پس از مواجهه  با دلایل و مدارک لب به اعتراف گشود و اعتراف کرد که مدتی قبل در یک شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی مشغول به کار بوده که بعد از نصب اینترنت منزل شاکیه و به منظور خرید بسته‌های مصرفی اینترنت، اطلاعات کارت بانکی وی اعم از رمز دوم ، cvv2 و تاریخ انقضای کارت بانکی را دریافت کردم.

سرهنگ یادگار نژاد بیان داشت: متهم چند ماه بعد از آنکه از آن شرکت بیرون می‌آید و چون اطلاعات بانکی وی را در سر رسید خود یاداشت کرده بعد از گرفتن موجودی متوجه می‌شود که شاکی هنوز رمز دوم بانکی خود را تغییر نداده و رمز پویا ندارد و به تصور اینکه شناسایی نمی‌شود اقدام به خرید شارژ و برداشت غیر مجاز از حساب شاکیه می‌کند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: افراد می‌توانند با فعالسازی سامانه پیامکی حساب‌های بانکی خود به صورت لحظه‌‎ای نسبت به کنترل صورتحساب‌های بانکی خود اقدام و در صورت وقوع هر گونه برداشت وجهی بدون اطلاع آن‌ها بلافاصله با مراجعه به دستگاه عابربانک مربوطه نسبت به تغییر رمزها و مسدود کردن آن اقدام کنند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن