حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

پروژه ممنوعیت تیک‌تاک و وی‌چت به کجا می‌رسد؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

اقدامات دولت ترامپ برای محدود کردن پلتفرم‌های شبکه اجتماعی چینی در آمریکا به دلایل امنیت ملی در نتیجه احکام بازدارنده دادگاه‌های آمریکا، متوقف شده است. کاربران وی چت و تیک تاک می‌گویند این ممنوعیت‌ها تحت انگیزه‌های سیاسی در سال انتخابات اعلام شده و نگرانی‌های امنیت واقعی عامل آنها نبوده است.

به گزارش تک تایمز از ایسنا، اوبرایان در رویدادی در هانوی ویتنام گفت: بررسی پرونده‌های مربوط به ممنوعیت وی چت و تیک تاک در دادگاه ادامه دارد و دولت فدرال صبر می‌کند تا ببیند که دادگاه‌های آمریکایی در خصوص این ممنوعیت‌ها چه حکمی خواهند داد. تصور می کنم در نهایت تصمیم رییس جمهور برای ممنوعیت این اپلیکیشن‌ها اجرایی شود و حتی اگر دولت هم تغییر کند، این ممنوعیت‌ها به اجرا گذاشته می‌شوند.

جو بایدن، رییس جمهور منتخب آمریکا که ۲۰ ژانویه قدرت را به دست می‌گیرد، وعده داده است ریسک‌های امنیتی مربوط به اپلیکیشن تیک تاک را بازبینی کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اوبرایان همچنین اظهار کرد: دولت آمریکا شرکت‌های چینی دیگری که اپلیکیشن‌های محبوب در آمریکا دارند و اطلاعات زیادی از شهروندان آمریکایی جمع آوری می کنند را زیر نظر می‌گیرد. ما این اپلیکیشن‌ها را بررسی می‌کنیم و ممکن است اقداماتی در خصوص آنها انجام دهیم. باید دید رییس جمهور تصمیم می‌گیرد چه اقدامی انجام گیرد.

 رییس جمهور آمریکا ششم اوت با امضای دو فرمان جداگانه، مبادله با اپلیکیشن‌های چینی تیک تاک و وی چت را برای شهروندان آمریکایی ممنوع کرد. سرویس ویدیویی تیک تاک میان میلیون‌ها کاربر به خصوص نوجوانان آمریکایی محبوبیت دارد. وی چت ۱۹ میلیون کاربر در آمریکا و بیش از یک میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. این اپلیکیشن درگاهی برای عمده کسب و کار پررونق شرکت تنسنت شامل بازی‌ها و پرداخت‌های دیجیتالی است و همچنین ابزار بازاریابی و ارتباطی بسیاری از شرکتهای آمریکایی است که به دنبال جذب مخاطبان چینی هستند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر