حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

زیاد خوردن تخم‌مرغ می‌تواند زمینه‌ساز ابتلا به دیابت شود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
مطالعات بسیاری مزایا و پیامدهای بالقوه مرتبط با خوردن تخم‌مرغ برای سلامت را مورد ارزیابی قرار داده‌اند. با اینکه هنوز بحث‌هایی حول این مبحث وجود دارد، ولی اجماع عمومی بر این است که خوردن گهگاه تخم‌مرغ خوب است، ولی زیاد خوردن آن می‌تواند برای سلامت مضر باشد. تازه‌ترین مطالعه انجام شده در اینباره بر این موضوع تاکید کرده و هشدار داده است که مصرف بیش از حد تخم‌مرغ می‌تواند ریسک دیابت را افزایش دهد.
 
به گزارش تک تایمز و به نقل از اسلش‌گیر، این مطالعه جدید، که کار مشترکی از دانشگاه جنوب استرالیا، دانشگاه قطر و دانشگاه پزشکی چین است، دریافته است که خوردن یک تخم‌مرغ در روز می‌تواند به طرز قابل توجهی ریسک ابتلای شما به دیابت نوع 2 را افزایش دهد. این مطالعه طولی دوره زمانی 1991 تا 2009 را تحت پوشش قرار داده و بر بزرگسالان چینی متمرکز بوده است.
 
چین با یک بحران رو به رشد در سلامت عمومی مواجه بوده و افزایش قابل توجه دیابت نوع 2 را در طی سال‌های اخیر گزارش کرده است. در طی این مدت، رژیمهای سنتی در چین به طرز فزاینده‌ای جای خود را به غذاهای متفاوتی داده‌اند، از جمله افزایش مصرف تخم‌مرغ و اسنک‌های پرکالری.

 

این مطالعه جدید مشخصا بر مصرف بلندمدت تخم‌مرغ و نقش بالقوه آن بر ابتلا به دیابت متمرکز بود. این نتایج رابطه‌ای را بین این دو یافتند، و مشخص شد که بزرگسالانی که به طور متوسط بیش از یک تخم‌مرغ در روز می‌خورند با افزایش 60 درصدی ریسک دیابت مواجه شدند.
 
علاوه بر این، مشخص شد که مصرف بلندمدت بیش از 38 گرم تخم‌مرغ در روز ریسک را به میزان حدود 25 درصد افزایش داد. همچنین، این مطالعه خاطرنشان کرده است که زنان بیشتر از مردان از چنین مشکلاتی متاثر می‌شوند. با این حال، این پژوهشگران هشدار داده‌اند که تحقیقات بیشتری حول این مبحث برای درک نقشی که تخم‌مرغها ممکن است در توسعه دیابت نوع 2 بازی کنند ضروری است.
  بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر