سامسونگ از نسخه ۱۱۰ اینچی تلویزیون MicroLED دیواری خود رونمایی کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – سامسونگ از تلویزیون MicroLED دیواری ۱۱۰ اینچی خود با کیفیت پخش ۴K HDR و LED های میکرومتری رونمایی کرده است. این تلویزیون در حال حاضر در کره جنوبی قابل پیش‌خرید است.

سامسونگ از یک تلویزیون ۱۱۰ اینچی MicroLED دیواری رونمایی کرده است که اکنون در کره جنوبی قابل پیش‌خرید است. این غول فناوری پیش‌تر هم و طی دو سال گذشته نمایشگرهای عظیمی را که از فناوری MicroLED استفاده می‌کنند به نمایش گذاشته است. این کمپانی در نمایشگاه CES 2018 از یک تلویزیون ۱۴۶ اینچی به نام The Wall رونمایی کرد و سال گذشته در همان رویداد مدل ۷۵ اینچی و نمایشگر ۲۱۹ اینچی این مدل را به نمایش گذاشت. هرچند این نمایشگرها ماژولار هستند و نیاز به نصب دارند اما این مدل به صورت پیش ساخته است و مانند هر تلویزیون سنتی قابل نصب است.

سامسونگ از نسخه 110 اینچی تلویزیون MicroLED دیواری خود رونمایی کرد


در حالی که فناوری تلویزیون MicroLED دیواری سامسونگ مقیاس پذیر است و می توان از آن برای ایجاد نمایشگرهایی با هر اندازه استفاده کرد، این شرکت در اعلامیه خود توضیح داد که قبلاً امکان تولید انبوه صفحه نمایش MicroLED به اندازه ۱۱۰ اینچ برای نصب ساده در منزل وجود نداشت. برای اینکه بتواند این محصول را به بازار عرضه کند، باید فناوری جدیدی برای اتصال به سطوح و قطعات نیمه هادی آن در نظر می‌گرفت. این تکنولوژی ها به سامسونگ راهی برای تولید نمایشگرهای MicroLED حتی کوچکتر برای مصرف کنندگان در آینده می‌دهد.

مدل ۱۱۰ اینچی می‌تواند محتوای تصویری را با کیفیت ۴K HDR نمایش دهد و از چراغ های LED به اندازه میکرومتر استفاده می‌کند که می‌توانند یک دهه دوام داشته باشد. این تلویزیون دیواری یک ویژگی Multi View دارد که می تواند حداکثر چهار منبع محتوا را به طور هم زمان در صفحه‌های منشعب با اندازه ۵۵ اینچ نمایش دهد. این مدل همچنین دارای قابلیت صدای فراگیر ۵.۱ و ویژگی‌ است که اشیا در حال حرکت روی صفحه را ردیابی می‌کند – مانند هواپیماهای در حال پرواز- بنابراین می‌تواند صداها را برای دنبال کردن این آیتم‌ها پخش کند. اگرچه این مدل در حال حاضر فقط در کره قابل پیش خرید است، اما این مدل در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ به صورت جهانی در دسترس خواهد بود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن