غول‌های فناوری در انگلیس هم جریمه می‌شوند!

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،


در صورت وضع قوانین رقابت جدید در انگلیس شرکت‌های بزرگ فناوری که با این قوانین همراهی نکنند با میلیاردها پوند جریمه روبرو خواهند شد. 

به گزارش تک تایمز از مهر، هدف قوانین جدید، شرکت‌هایی مانند آمازون، نتفلیکس، فیس‌بوک و گوگل هستند. این درحالی است که انگلیس سعی دارد به عنوان کشوری خارج از اتحادیه اروپا، موقعیت خود را در بازار جهانی تثبیت کند.

مقامات سازمان رقابت و بازارهای انگلیس تصمیم دارند جریمه‌ای سنگین و معادل ۱۰ درصد از درآمد جهانی شرکت‌های خاطی را وضع کنند. این سازمان روز گذشته توصیه‌های خود در این زمینه را به دولت اعلام کرده است. 

با توجه به درآمد آمازون در سال ۲۰۱۹ این مبلغ به ۲۸ میلیارد دلار و برای فیس‌بوک و گوگل به ترتیب ۷ و ۱۶ میلیارد دلار می رسد.

طبق قوانین مذکور این شرکت‌ها در صورت هرگونه عملیات خرید و ادغام باید به مقامات اطلاع دهند و اطلاعات در این زمینه را در اختیار آنها قرار دهند. قوانین مذکور توسط واحد بازارهای دیجیتال که در آوریل تاسیس شده، اجرا خواهد شد.

با این وجود وزرای دولت باید درباره اعطای چنین اختیاراتی به واحد مذکور تصمیم گیری کنند. این فرایند نیز احتمالا تا ۲ سال دیگر تکمیل نخواهد شد.

برخی از موافقان قانون جدید بیم آن دارند تا قبل از اعطای اختیارات به واحد بازارهای دیجیتال، شرکت‌های بزرگ با لابی گری تغییراتی در آن به وجود بیاورند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن