شرکت پورشه از مدل ویژه پیست جدید خود با نام پورشه ۹۱۱ کاپ رونمایی کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – پورشه ۹۹۲ ۹۱۱ GT3 پرفروش‌ترین خودرو مسابقه‌ای دنیا لقب گرفته و اینک نسخه جدیدی از مدل پورشه ۹۱۱ کاپ این خودرو روانه میدان شده است.

 

 

شرکت پورشه اخیرا از مدل ویژه پیست GT3 911 CUP رونمایی کرد. این اتومبیل بسیار زیبا و مهیج مجوز حضور در مسابقات «پورشه موبیل ۱ سوپرکاپ» و همچنین مسابقات «کررا کاپ» را دریافت نموده است. این سری از مسابقات در مناطقی از کشورهای آلمان، فرانسه، آمریکای شمالی و قاره آسیا برگزار خواهد شد.

پورشه 911 کاپ

شرکت پورشه از همان پیشرانه شش سیلندر تخت پیشین برای نسل جدید پورشه gt3 911 CUP استفاده کرده اما با توجه به اصلاحات انجام شده روی این موتور، قدرت خروجی آن از ۴۸۵ اسب بخار به ۵۱۰ واحد افزایش یافته است. این خودرو به سوخت تمام سنتتیک نیاز دارد تا حداکثر قدرت ۵۱۰ اسب بخاری را به چنگ آورد. سیستم اگزوز پورشه ۹۱۱ کاپ با مدل پیشین آن کاملا یکسان بوده و از همین رو صدای غرش‌های دلنشین و روح‌نواز کاپ جدید همچنان بر قلب و روان علاقه‌مندان طنین افکن خواهد شد.

پورشه 911مهندسان پورشه علاوه بر افزایش توان خروجی پیشرانه، از لحاظ آیرودینامیک نیز نسل جدید پورشه ۹۱۱ کاپ را در وضعیت برتری نسبت به گذشته قرار داده‌اند. این خودرو برای نخستین بار متناسب با بدنه عریض‌تر مدل  ۹۱۱ توربو طراحی شده و محور عقب آن حدود ۲۸ میلی‌متر رشد پیدا کرده است؛ طول محور جلو نیز با افزایش مواجه شده و به رقم ۱۹۲۰ میلی‌متر رسیده است.

 

همزمان با افزایش طول محور چرخ‌های این مدل جدید، امکان بهره‌گیری از رینگ‌هایی به عرض ۱۳ اینچ برای چرخ‌های عقب و ۱۲ اینچ برای محور جلو فراهم شده است. باید بدانید این رینگ‌ها در مسابقات سری GT به یک استاندارد و قانون تبدیل شده‌اند و سبب ارتقاء هندلینگ و پایداری خودرو در سرعت‌های بالا می‌شوند.

پورشه 911 کاپداخل کابین این پورشه جدید هم بازنگری شده و ارگونومی آن مطابق با مدل GT3 ارتقا پیدا کرده است. پنل کیلومترشمار دیجیتال و تمام رنگیt دکمه‌های کنترلگر درخشان و فرمان جدیدی که از جنس پلاستیک مقاوم و فیبر کربن ساخته شده و و دستگیره‌های نواری، از جمله ویژگی‌های کابین پورشه ۹۱۱ جی تی ۳ کاپ به شمار می‌روند.
شرکت آلمانی پورشه سعی کرده تا هزینه‌های ساخت این محصول را به حداقل برساند و آن را به بهترین مدل ۹۱۱ کاپ تولید شده تاکنون تبدیل کند. این خودروی مسابقه‌ای قرار است از سال ۲۰۲۱ به تیم‌های شرکت‌کننده در مسابقات فصل آینده تحویل داده شود. قیمت یک دستگاه از این خودرو چیزی در حدود ۲۷۳هزار دلار برآورد شده است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن