حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

همکاری سونی، نینتندو و مایکروسافت برای ترویج تجربه امن‌تر در بازی‌های آنلاین

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

بازی‌های کامپیوتر‌ای برای ایجاد اوقات فراغتی سالم و سرگرم‌کننده ساخته می‌شوند؛ اما در برخی مواقع، می‌توانند فضای نامناسبی برای گیمرها پدید آورند. تهدیدها و رفتار تنفرآمیز و رقابت‌های ناسالم در برخی بازی‌ها کار را تا جایی پیش برده که بازیکن نوجوان در سرویس Xbox Live با تهدید به قتل در محل زندگی خود مواجه شده است.

با افزایش روزافزون چنین رفتارهایی در محیط بازی‌های آنلاین و چندنفره، نگرانی‌هایی درزمینه‌ی پیامدهای آن بر ذهن و روان افراد به‌وجود آمده است. این قضیه وقتی به‌طرز چشمگیری شدت می‌یابد که پای عنوانی بزرگ با تبلیغات فراوان در میان باشد. حالا به‌نظر می‌رسد سه شرکت مشهور سونی و مایکروسافت و نینتندو، سردمداران صنعت بازی، تصمیم گرفته‌اند این محیط را برای گروه‌های مختلف کاربران ایمن‌تر کنند.

دیو مک‌کارتی، معاون مدیرکل Xbox Operations، در شماره‌ی جدید نشریه‌ی Xbox Wire درباره‌ی فراهم‌کردن محیطی امن‌تر برای جامعه‌ی مخاطبان گیمینگ صحبت کرده است. درحالی‌که این اظهارات را یکی از مقام‌های ایکس باکس مطرح کرده است، مک‌کارتی گفته از طرف هر سه شرکت بزرگ سونی و نینتندو و مایکروسافت صحبت می‌کند. مک‌کارتی توضیح می‌دهد:

در تیم ایکس باکس و حوزه‌ی حفاظت از حقوق کاربران و مخاطبان بازی‌های آنلاین با پلی‌استیشن و نینتندو هم‌سو هستیم و معتقدیم این مسئله به همکاری همه‌جانبه نیاز دارد. رویکرد مشترک این سه شرکت براساس بهره‌گیری از مزیت‌های پیشرفت تکنولوژی، ایجاد جامعه‌ کاربری حامی و پشتیبان و نظارت دقیق بر موضوعات انسانی بنا شده است. وقتی درکنار یکدیگر برای رسیدن به هدفی تلاش کنیم، به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا خواهیم کرد؛ بنابراین، هریک از شرکت‌های اشاره‌شده تصمیم گرفته‌اند با سرمایه‌گذاری و تکامل و تقویت رویکردهای خود درزمینه‌ی امنیت کاربران، به این امر کمک کرده باشند. با ادامه‌یافتن چنین اقدامی، حفاظت از ایمنی بازیکنان در زمینه‌های مختلف اولویت‌بندی خواهد شد و مهم‌تر از همه گروه‌های آسیب‌پذیر در کانون توجه قرار خواهند گرفت.

در ادامه بخوانید:

درادامه، مک‌کارتی به مسئولیت سه شرکت سونی و مایکروسافت و نینتندو برای ایجاد محیطی سالم‌تر در پلتفرم‌هایشان و لزوم همکاری برای نظارت بهتر روی تجربه بازی‌ها اشاره می‌کند. درپایان، باید دید این ایده‌ها نهایتا به چه فعالیت‌های عملی‌ای منجر خواهند شد. گفتنی است موضوع اصلی بحث را تمام طرف‌های درگیر مسئله‌ی مذکور قبول دارند؛ اما تا وقتی تفاوتی محسوس در اوضاع‌واحوال فعلی احساس نشود، معنی چندانی برای اکثریت افراد جامعه نخواهد داشت.

دیدگاه شما درباره‌ی مفهوم «ایجاد محیط امن‌تر» در دنیای بازی‌های ویدئویی چیست؟ لطفا دیدگاه‌های خود را با ما و دیگر کاربران تک تایمز در میان بگذارید. همچنین، برای مطالعه‌ی آخرین اخبار بازی‌های ویدئویی، پیشنهاد می‌کنیم به زومجی سر بزنید.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر