قابلیت چت صوتی گروهی به تلگرام افزوده شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

توسعه دهنده تلگرام به تازگی پشتیبانی از چت صوتی را به ویژگی‌های دیگر این پیام‌رسان افزوده است. ما پیش‌تر قابلیتی مشابه را در اپلیکیشن دیسکورد و گزینه روم (Room) آن دیده بودیم.

در حال حاضر چت صوتی همانند چت نوشتاری، یکی از قابلیت‌های دائمی تلگرام است که اجازه می‌دهد تا کاربران در لحظه به صبحت با دوستان یا اعضای خانواده خود بپردازند. با توجه به این که ویژگی مذکور همیشه در دسترس قرار دارد، شما قادر خواهید بود تا هر زمان که علاقه داشتید، به آن وارد یا از آن خارج شوید؛ همان‌طور که در ابتدا ذکر شد، این قابلیت بسیار شبیه یک تماس عادی یا ویژگی روم در اپلیکیشن دیسکورد است.

تلگرام اکنون از «چند هزار شرکت‌کننده» یا حتی گروه‌های بزرگ‌تر برای استفاده از رویدادهای زنده همانند چت صوتی پشتیبانی می‌کند. این ویژگی در بالای صفحه گروه‌های کاربران نمایش داده می‌شود و اگر توسط مدیریت فعال شده باشد، اجازه می‌دهد که هر کسی بدون محدودیت به مکالمه صوتی بپیوندد. در نسخه‌های رومیزی از تلگرام یعنی ویرایش مخصوص ویندوز و مک، شما می‌توانید جهت ارسال یا عدم ارسال صدای خودتان، از قابلیت «فشار برای صحبت» استفاده کنید که اجازه می‌دهد به وسیله یک دکمه، صدای خروجی خود را مورد کنترل قرار دهید.

کاربران نسخه اندروید تلگرام نیز هنگام استفاده از چت صوتی قادر هستند تا به وسیله یک دکمه شناور، به ویژگی مشابه نسخه‌های رومیزی دست پیدا کنند؛ این دکمه شناور در کنترل صدای ورودی و خروجی بسیار کاربردی عمل می‌‌کند.

در حال حاضر چت گروهی تنها روی صدا تمرکز دارد اما توسعه دهنده تلگرام تایید کرده که در هفته‌های آینده حالت‌های اشتراک ویدیو و نمایشگر را هم اضافه خواهد کرد. اگر شما مشتاق استفاده از این قابلیت هستید، باید از مدیر گروه خود درخواست کنید که آن را از قسمت تنظیمات گپ، فعال کند.

افزون بر اضافه شدن گزینه یاد شده، مدیر عامل اجرایی این اپلیکیشن تایید کرده که تلگرام نزدیک به ۵۰۰ میلیون کاربر را جذب خود کرده است. این پیام‌رسان در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از یک سیستم تبلیغ پیشرفته در کانال‌های عمومی است که سبب ایجاد درآمد مورد نیاز برای نگه‌داری از سرور‌ها و کنترل ترافیک می‌شود.

شما هم‌اکنون قادر هستید تا با به‌روزرسانی تلگرام خود، به قابلیت مذکور دست یابید. این قابلیت مدتی پیش نیز در دسترس کاربران نسخه بتا قرار گرفته بود ولی اکنون کاملاً عمومی شده است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن