حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

آنر با جدا شدن از هواوی لایسنس ویندوز ۱۰ مایکروسافت را به دست آورد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

تحریم‌های هواوی توسط دولت آمریکا باعث شد این شرکت چینی یکی از بزرگ‌ترین زیرمجموعه‌های خود را بفروشد. هواوی با فروش آنر کاری کرد که این مجموعه بتواند خارج از تحریم‌های آمریکا به فعالیت‌ ادامه دهد و به نظر می‌رسد که تصمیم درستی گرفته است. ChinaDaily در گزارشی به این موضوع اشاره کرد که آنر رسما می‌تواند از لایسنس ویندوز ۱۰ مایکروسافت استفاده کند. در واقع آنر می‌تواند لپ‌تاپ‌های خود را به‌صورت رسمی با سیستم‌عامل راهی بازار کند.

مقاله‌ی مرتبط:

گفته می‌شد به دلیل تحریم‌های آمریکا، هواوی لپ‌تاپ‌های خود را با سیستم‌عامل Harmony که بر پایه‌ی اندروید توسعه پیدا کرده است، راهی بازار خواهد کرد؛ سیستم‌عاملی که نمی‌تواند به‌آسانی نظر مردم را جلب کند.

در ماه نوامبر امسال هواوی برند آنر را فروخت و این اقدام باعث شد آنر بتواند با شرکت‌های خارجی از جمله مایکروسافت توافق کند. از این به بعد لپ‌تاپ‌های آنر با ویندوز ۱۰ راهی بازار می‌شوند. آنر امیدوار است در نتیجه‌ی این توافق با مایکروسافت، در آینده با شرکت‌های دیگر از جمله کوالکام هم توافق کند. البته گزارش‌ها به این موضوع اشاره دارند که آنر مذاکره با کوالکام را شروع کرده است.

ژائو مینگ (مدیرعامل آنر) از توافق این شرکت با مایکروسافت بسیار خوشحال است. او می‌گوید آنر همچنان به تولید لپ‌تاپ‌ با طراحی شگفت‌انگیز ادامه می‌دهد و با استفاده از سیستم‌عامل ویندوز یک تجربه جهانی در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

انتظار می‌رود آنر مجیک‌بوک پرو را با سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ راهی بازار کند. گفته می‌شود این لپ‌تاپ که از پردازنده Core i5 بهره می‌برد در ژانویه سال ۲۰۲۱ معرفی خواهد شد.

آنر سالانه ۷۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند راهی بازار می‌کند و امیدوار است با جدا شدن از هواوی، بتواند محصولات بیشتری عرضه کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر