«سپیدار» آماده قیمت‌گذاری برای عرضه در فرابورس شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

امروزه سپیدار سیستم بخش چشم‌گیری از تقاضای بازار نرم‌افزارهای مالی را تأمین می‌کند؛ بازاری که به لطف توسعه استارتاپ‌ها و شرکت‌های کوچکِ رو‌به‌رشد به‌سرعت در حال گسترش است. آمارها نشان می‌دهد که بخش عمده شرکت‌های تازه‌تأسیس، سپیدار را برای مدیریت فرآیندهای مالی کسب‌وکار خود انتخاب می‌کنند. از سوی دیگر سپیدار سیستم به پشتوانه اعتبار فنی مطمئن همکاران سیستم از بلوغ لازم برای حرکت مستقل و سریع در بازار نرم‌افزار بهره می‌برد و توجه بازار سرمایه به شرکت‌های تکنولوژی‌محور نیز درک بازار از مسیر رشد آینده آن‌ها را نشان می‌دهد. شرکت «همکاران سیستم» در سال ۱۳۸۷ با هدف پاسخگویی به نیاز نرم‌افزاری کسب‌وکارهای کوچک در کشور، شرکت تخصصی و چابک «سپیدار سیستم آسیا» را تأسیس کرد؛ شرکتی که امروزه جزو موفق‌ترین و شناخته‌شده‌ترین شرکت‌های فعال در حوزه نرم‌افزاری ایران در بازار شرکت‌های کوچک و اصناف محسوب می‌شود.

سپیدار سیستم یک شرکت دانش‌بنیان و متشکل از سرمایه انسانی متخصص است که متناسب با نیاز و ابعاد کسب‌وکارهای کوچک و متوسط در حوزه‌های مختلف، محصول عرضه می‌کند. اصلی‌ترین محصول این شرکت، مجموعه نرم‌افزارهای «سپیدار» محسوب می‌شود؛ نرم‌افزاری که برای مدیریت هوشمندانه شرکت‌ها طراحی شده است. محصول دیگر شرکت نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی «دشت» ویژه اصناف و فروشگاه‌ها است که به‌خوبی با تجهیزات فروشگاهی مانند صندوق‌های فروشگاهی، ترازو و … در ارتباط قرار می‌گیرد.

محصولات سپیدار

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های نرم‌افزار سپیدار سیستم، عرضه سیستم‌های فروش، حقوق دستمزد و حسابداری و… به‌صورت یکپارچه و کاملا منطبق با استانداردهای حسابداری است. محصول جدید سپیدار، نرم‌افزار پخش سپیدار نام دارد که به‌تازگی به بازار عرضه شده و  از نسخه موبایل نیز پشتیبانی می‌کند. به کمک نرم‌افزار پخش سپیدار، ویزیتورهای در حال سفارش‌گیری از فروشگاه‌ها، به‌طور مستقیم با نرم‌افزار سپیدار در دفتر مرکزی در ارتباط قرار می‌گیرند. اکنون مجموع ۱۳۰ هزار کاربر از نرم‌افزارهای «سپیدار سیستم» و «دشت» استفاده می‌کنند.

توسعه شبکه فروش و خدمات در سراسر کشور با هدف پوشش‌دهی حداکثری بازار از مزایای رقابتی شرکت سپیدار سیستم در راستای رشد کسب‌وکار خود بوده که هم‌اکنون با ورود به دوازدهمین سال فعالیتش، با بیش از ۲۹۰ نمایندگی فروش و خدمات در سراسر کشور و ساختاری چابک به یکی از قدرتمندترین بازیگران بازار نرم‌افزار تبدیل شده است.

سپیدار سیستم، در آستانه ورود به فرابورس

با روند افزایشی جذب مشتری و درآمد شرکت و همچنین ظرفیت مناسب بازار، حالا فرصت برای توسعه بیشتر از طریق ورود به بازار سرمایه فراهم شده است. به گفته حمیدرضا رنجبری، مدیرعامل سپیدار سیستم آسیا، حضور در فرابورس منجر به تغییرات قابل توجهی در سپیدار سیستم می‌شود؛ از جمله ارزش‌گذاری واقعی، اعتباربخشی و اعتمادسازی در بازار که مسیر شرکت را برای جذب بیشتر مشتری‌های جدید نیز هموار می‌کند. سپیدار سیستم حالا با بیش از یک دهه فعالیت هم از نظر مالی و هم از نظر فنی در شرایطی قرار دارد که می‌تواند اعتماد فعالان بازار سرمایه را جلب کند.

در همین راستا شرکت بورس و اوراق بهادار با درج شرکت «سپیدار سیستم آسیا» با کد «۷۲۲۰» و نماد «سپیدار» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس، مجوز عرضه ۱۵ درصد از سهام شرکت را صادر کرده است. پیش‌بینی می‌شود عرضه این نماد به محض قیمت‌گذاری انجام شود. بر اساس اعلام مدیرعامل شرکت، ۱۵ درصد از سهام شرکت سپیدار سیستم، معادل ۳۰ میلیون سهم از مجموع ۲۰۰ میلیون سهم شرکت عرضه خواهد شد.

رشد مستمر درآمد، همراه‌با حاشیه سود بالا

سپیدار سیستم همواره با ارائه محصولات جدید و تکمیل سبد محصولی خود به‌دنبال پاسخگویی به نیازهای نرم‌افزاری کسب‌وکارها در صنایع مختلف بوده است. این شرکت، با ارائه نرم‌افزار حسابداری سپیدار توانسته نیازهای نرم‌افزاری بازار وسیعی از شرکت‌های بازرگانی، تولیدی، پیمانکاری، خدماتی و شرکت‌های فعال در حوزه پخش را پوشش دهد.

تعداد مشتریان سپیدار سیستم طی ۱۲ سال فعالیت با رشد بسیار سریع به بیش از ۶۷ هزار در بازار شرکت‌های کوچک و اصناف رسیده؛ درحالی‌که سپیدار هم‌اکنون نیز علاوه‌بر هدف افزایش سهم بازار، به‌دنبال تکمیل سبد مشتریان فعلی خود نیز است. سپیدار در حوزه درآمد نیز جهش چشم‌گیری دارد؛ به‌طوری‌که میزان درآمد شرکت از محل فروش محصولات و خدمات از سطح ۱۴۳ میلیون تومان در سال ۱۳۸۸ به بیش از ۳۸ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۸ رسیده است و انتظار می‌رود درآمد شرکت در سال ۱۳۹۹ به بیش از ۷۰ میلیارد تومان برسد.

درآمد و حاشیه سود سپیدار

رشد چشم‌گیر درآمد سپیدار سیستم به‌گونه‌ای است که تنها مقایسه درآمد سال ۱۳۹۸ با سال ۱۳۹۷ افزایش ۶۵ درصدی ران نشان می‌دهد و این روند افزایشی درآمد با شناسایی سریع نیازهای نرم‌افزاری کسب‌وکارها و ارائه به‌موقع آن به بازار همچنان ادامه خواهد داشت. روند افزایشی درآمد سپیدار سیستم به همراه کسب درآمد از محل پشتیبانی مشتریان و مدیریت کارآمد هزینه‌های شرکت حاشیه سود بالایی را برای کسب‌وکار سپیدار سیستم ایجاد کرده؛ به‌طوری‌که حاشیه سود عملیاتی شرکت از یک درصد در سال ۸۸ به ۶۴ درصد در سال ۹۸ رسیده است که می‌تواند نویدبخش آینده‌ای روشن برای سپیدار سیستم باشد.

چشمانداز سپیدار سیستم برای رشد و توسعه

تغییر سریع و گسترده تکنولوژیِ تولید و ارائه خدمات در دهه‌های اخیر، گرایش به ایجاد بنگاه‌های کوچک و متوسط با هدف انعطاف‌پذیری بالاتر را افزایش داده است؛ به‌طوری‌که طبق اعلام بانک جهانی امروزه بیش از ۴۰۰ میلیون کسب‌وکار کوچک و متوسط در دنیا حدود ۵۰ درصد تولید ناخالص داخلی (GDP) کشورها را ایجاد می‌کنند و ایران نیز در گزارش‌های جهانی رتبه‌بندی چشم‌گیری را در ابعاد مختلف کسب‌وکارهای کوچک و متوسط به خود اختصاص داده است.

گزارش سازمان نظارت جهانی کارآفرینی (GEM) در سال ۲۰۲۰ نشان‌دهنده افزایش استقبال ایرانیان در ایجاد شرکت‌های کوچک و متوسط در حوزه‌های کاری مختلف است. میزان تثبیت و موفقیت این کسب‌وکارها در ایران اوضاع بسیار مساعدی را نسبت به آمار میانگین جهانی طی می‌کند.

امروزه تکنولوژی و فناوری به‌صورت مستقیم بر موفقیت و افزایش انعطاف‌پذیری کسب و کارها تأثیر می‌گذارد. یکی از ابزارهای فناوری‌محور که به رشد و توسعه کسب‌وکارها کمک شایانی می‌کند، بهره‌مندی از نرم‌افزارهای یکپارچه کسب‌وکار مانند حسابداری، حقوق و دستمزد، فروش، انبار و…. است که نقش بسیار پر رنگی در بهبود و منظم شدن فرآیندها دارند که به تصمیم‌گیری‌های درست و دقیق مدیران منجر می‌شود.

فعالیت‌ها و افتخارات

به گفته حمیدرضا رنجبری مدیرعامل سپیدار سیستم، رمز موفقیت این شرکت ایجاد یک ساختار چابک، پویا و متشکل از تیم‌های تخصصی و مجرب است. ماحصل تلاش‌های این مجموعه تولید نرم‌افزارهای یکپارچه‌ای است که ضمن بهره‌مندی از کاربری آسان با تقاضای مشتری تطبیق مطابقت دارد.

سپیدار سیستم در راستای برقراری ارتباط مستقیم با جامعه هدف و شناخت دقیق نیازهای بازار، طی چهار سال اخیر رویدادها و همایش‌های تخصصی متعددی را با حضور بیش از ۱۰۰ هزار حسابدار و مدیر مالی به‌منظور ارتقای سطح دانش مالی مخاطبان و فروش بیشتر محصولات به واسطه آشنایی بیشتر بازار هدف با نحوه کار با نرم‌افزارها و تطبیق آن با نیازهای مخاطبان هدف برگزار کرده است. سپیدار سیستم با هدف آشنایی مخاطبان قبل از ورود به بازار کار با محصولات شرکت تا به امروز با بیش از ۸۰۰ واحد دانشگاهی، مدارس فنی و حرفه‌ای و مؤسساتآموزشی همکاری داشته است و بیش از ۴۰ هزار دانشجو در سال با نرم‌افزار سپیدار به‌صورت کاربردی آشنا می‌شوند که این موضوع در موفقیت آینده شرکت سهم به‌سزایی دارد.

شرکت سپیدار سیستم توانسته است با کسب امتیازات بالا در شاخص‌های قیمت، کیفیت، خدمات محصول و رضایت مشتریان، در دو سال متوالی ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ گواهینامه حمایت از حقوق مصرف‌کننده را دریافت کند. این شرکت در سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ نیز تندیس حمایت از مصرف‌کنندگان را از سوی این سازمان دریافت کرد. در ششمین اجلاس سراسر و ملی یک‌صد برند برتر و ارزش‌آفرین سال ۱۳۹۶ نیز شرکت سپیدار سیستم، موفق به دریافت تندیس زرین شد. همچنین سپیدار سیستم پس از بررسی کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان، در تاریخ ۳ شهریور ۱۳۹۹ به جمع شرکت‌های دانش‌بنیان پیوست.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن